0

Pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finale iškovojo Kauno „Žalgiris“, Vilniuje , rezultatu 86:76 (14:10, 34:25, 18:17, 20:24) įveikęs „Lietuvos rytą“ ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė 2:0.

Trečiosios, ir galbūt net lemiamos rungtynės vyks sekmadienį, „Žalgirio“ arenoje.

Rungtynių eiga

Nerezultatyviai prasidėjusiose rungtynėse, „Žalgiris“ netruko įgyti 8 taškų persvaros (6:14), bet baigiantis pirmajam kėliniui T. Rice'as tritaškiu sumažino savo komandos atsilikimą iki keturių taškų (10:14).

Antrajame ketvirtyje D. Šalenga tritaškiu pranašumą padidino iki septynių (17:24). Prasidėjus tritaškių „fiestai“ kauniečiai susikūrė dešimties taškų persvarą, kuri po T. Delininkaičio baudų metimų padidėjo iki dvylikos (32:44). Prieš didžiąją pertrauką ekipas skyrė 13 taškų – 35:48.

Po pertraukos Kauno klubas apsukų nemažino, o po P. Jankūno dvitaškio su pražanga ir T. Delininkaičio dvitaškio jų pranašumas jau buvo 16 taškų (37:53). R. Javtokui ir M. Kalniečiui įdėjus į krepšį dukart iš eilės „Žalgiris“ buvo priekyje jau dvidešimčia (39:59) taš27. T. Rice'as 4 baudų metimais aptirpdė deficitą iki 14 taškų (52:66). Likus žaisti 10 minučių, „Lietuvos ryto“ situacija atrodė gana sudėtingai – 52:66.

Paskutiniame ketvirtyje T. Rice'o pastangomis „Lietuvos rytui“ pavyko priartėti iki 12 taškų (57:69). M. Katelynui pataikius iš vidutinio nuotolio, o T. Rice'ui – abi baudas, komandas skyrė 8 taškai (63:71). Vis dėlto M. Popovičius pataikė iš toli, R. Javtokas efektingai įdėjo kamuolį su pražanga ir „Žalgiris“ vėl perėmė iniciatyvą (66:78). Likus žaisti minutę žalgiriečiai tebepirmavo 10 taškų (72:82). Per likusį laiką vilniečiai išsigelbėti nebesugebėjo –76:86.

Pirmajame susitikime „Žalgirio“ arenoje kauniečiai buvo pajėgesni - 71:56.

„Žalgiris“: T.Delininkaitis 22 (3/3 dvit., 4/6 trit., 4/4 baud.), M.Kalnietis 17 (11 rez. perd.), M.Popovičius 12, P.Jankūnas (6 atk. kam.) ir D.Šalenga po 9, R.Javtokas (6 atk. kam.) 8, V.Lipkevičius 7.

„Lietuvos rytas“: T.Rice'as 17, R.Seibutis 15 (3/4 trit.), S.Babrauskas 13, M.Katelynas 9, J.Valančiūnas 8 (10 atk. kam.), A.Jomantas 6.