0

Atvirajame Latvijos ledo ritulio čempionate Elektrėnų „Energija“ 5:3 (2:1, 2:1, 1:1) įveikė svečius iš Latvijos „DHK Latgale“ teigiama pranešime spaudai.

Pirmąjį įvartį lietuviai pelnė pirmojo kėlinio pradžioje (6:39 – Justas Steponaitis po Aivaro Bendžiaus perdavimo). Antrojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo, „Energija“ sugebėjo puikiai išnaudoti didesnį žaidėjų skaičių aikštėje (13:59 - A. Bendžius po Petro Nausėdos ir Šarūno Kuliešiaus perdavimo).

Atrodė, kad prasidės „Energijos“ dominavimas namų aikštelėje, tačiau šešioliktą žaidimo metu latviai sugebėjo palaužti elektrėniškių gynybą (15:22 – Vitalijus Leščovas po Jevgenijaus Fiodorovo ir Ilja Litvinovo perdavimo).

Antrą kėlinį „Energija“ vėl pradėjo įvarčiu (26:05 – Ugnius Čižas po Aurelijaus Kriščiūno perdavimo).  Latviai rezultatą sušvelnino antroje kėlinio pusėje (37:48 – Aleksandras Dobrovolskis po V. Leščovo perdavimo). „Energijos“ ledo ritulininkai ketvirtą įvartį pelnė paskutinę kėlinio sekundę, išnaudoję dviejų žaidėjų aikštelėje pranašumą (39:59 – Laisvydas Rimkus po Karolio Kubiliaus ir Ilja Zagretdinovo perdavimo).

Įpusėjus trečiam kėliniui „Energija“ pelnė penktą įvartį turėdama žaidėjų persvarą aikštėje (50:49 – Š. Kuliešius po P. Nausėdos perdavimo). Latvių trijų įvarčių deficitas nepalaužė ir besibaigiant tungtinėms jie pasiuntė rutulį į „Energijos“ vartus (55:31 – A. Dobrovolskis po V. Leščovo perdavimo).

„Smagu sugrįžti su pergale, - po rungtynių kalbėjo į „Energijos“ komandą Latvijos čempionate grįžęs Rolandas Aliukonis. -  Šiandien nugalėjo patirtis. Sugebėjome išnaudoti daugelį mums palankių situacijų“.

„Energija“ šiandien tikrai atrodė gerai atrodė. Komanda buvo labai drausminga, - po rungtynių kalbėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio mačą stebėjęs Dovydas Kulevičius. - Šaunuolis jaunasis Ugnius Čizas, visi žaidėjai įgyvendino trenerio užduotis. Rungtynių pradžia buvo vangoka, persilaužymas įvyko, kai komanda sugebėjo per sekundę įmušti įvartį antrame kėlinyje. Trečiame kiek atsipalaidavome, bet šiandien nudžiugino tai, kad sugebėjome išnaudoti 3 iš 5 kartų žaidėjų persvarą“.