• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

22 proc. Lietuvos gyventojų prisipažino per pastaruosius metus davę kyšį. Taip pasielgė ir 17 proc. verslininkų, rodo tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA

2008 metais šie skaičiai siekė atitinkamai 24 ir 12 proc.

Tyrimo apie korupcijos Lietuvoje tendencijas „Korupcijos žemėlapis 2011“ duomenimis, prireikus kyšį duotų 35 proc. valstybės tarnautojų (2008 m. – 42 proc.), 40 proc. apklaustų verslininkų (2008 m. – 51 proc.) ir 57 proc. gyventojų (2008 metais – 64 proc.).

REKLAMA

Sumažėjo manančiųjų, kad per pastaruosius 12 mėnesių korupcijos mastai labai padidėjo. 2008 m. taip manė 41 proc. apklaustų gyventojų, 17 proc. verslininkų ir 15 proc. valstybės tarnautojų, 2011 m. – tik 8 proc. įmonių atstovų, 16 proc. gyventojų.

13 proc. apklaustų valstybės tarnautojų, 8 proc. gyventojų ir 4 proc. verslininkų įsitikinę, kad korupcija per ateinančius trejus metus labai padidės.

Tiek įmonių atstovų, tiek valstybės tarnautojų nuomone, dažniausiai su korupcija susiduriama tvarkant muitinės formalumus, siekiant gauti valstybinių užsakymų, paramą iš Europos Sąjungos fondų, leidimus statybai ir rekonstrukcijai. Korupcijos apraiškų dažnai pasitaiko ir nagrinėjant įvairias bylas teismuose, įdarbinant į valstybės tarnybą, gaunant sveikatos paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip labiausiai korumpuotas institucijas apklaustieji nurodė sveikatos apsaugos įstaigas, politines partijas, savivaldybes, teismus, policiją. Tokia pat nuomonė vyravo ir 2008 metais.

Šią respondentų nuomonę patvirtina ir patirtis – kaip ir ankstesniais metais, daugiausia respondentų nurodė kyšį davę įvairaus lygio sveikatos priežiūros įstaigose, policininkams, tvarkydami reikalus savivaldos institucijose.

Dauguma apklaustųjų mano, kad atsakomybė už kyšį vienodai tenka ir duodančiam, ir imančiam – taip galvoja 70 proc. valstybės tarnautojų, 66 proc. gyventojų ir 63 proc. apklaustų verslininkų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Labiausiai paplitusiomis korupcijos formomis visų trijų apklaustųjų grupių respondentai įvardijo nepotizmą (giminaičių, draugų, politinės partijos kolegų protegavimas), kyšininkavimą ir piktnaudžiavimą tarnyba.

Tyrimą „Korupcijos žemėlapis 2011“ šių metų liepos-rugpjūčio mėnesiais atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų įmonė „Vilmorus“. Tyrimo metu buvo apklausti 1005 šalies gyventojai, 500 įmonių vadovų ir 545 valstybės tarnautojai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų