0

37-ojo Europos vyrų krepšinio čempionato („Eurobasket 2011“) antrajame ture A grupėje Panevėžyje ketvirtadienį nugalėtojos titulą ginanti Ispanijos rinktinė nesunkiai 87:73 (26:16, 27:20, 24:16, 10:21) įveikė kaimynus Portugalijos krepšininkus ir šventė antrąją pergalę.

Portugalai vieniems čempionato favoritų sugebėjo pasipriešinti tik rungtynių pradžioje. Vėliau žaidimo sąlygas diktavo Ispanijos komanda. Į pergalę ją vedė Pau Gasolis bei Juan Carlosas Navarro. Jie surinko 37 taškus. Portugalams tai buvo antrasis pralaimėjimas šiame čempionate.

Portugalijos rinktinė pirmavo tik rungtynių pradžioje - 3:0, 5:3. Netrukus ispanai atsibudo ir atitrūko 23:11. Pirmąjį kėlinį jie laimėjo 26:16. Antrajame kėlinyje portugalų gynyboje atsirado dar daugiau spragų. 13-ąją min. po trečiojo J. C. Navarro tritaškio ispanai pirmavo 35:19, o 17-ąją min. komandas skyrė 17 taškų - 45:28. Po dviejų kėlinių Ispanijos komanda buvo priekyje 53:36.

Ir trečiajame kėlinyje ispanų persvara buvo akivaizdi. Po J. C. Navarro tritaškių ir brolių Gasolių dėjimų Ispanijos komanda 26-ąją min. įgijo 25 taškų persvarą - 69:44. Po trijų kėlinių ispanai pirmavo 77:52. Ketvirtajame kėlinyje progą pasireikšti gavo Ispanijos komandos atsarginiai žaidėjai.

Rungtynes stebėjo 900 žiūrovų, tarp kurių buvo dvi dešimtys Ispanijos ir keli Portugalijos krepšinio aistruoliai.

Šioje grupėje ketvirtadienį dar susitiks Turkijos ir Didžiosios Britanijos (17.45 val.) bei Lietuvos ir Lenkijos (21 val.) krepšininkai.

Statistika.

Ispanija - Portugalija 87:73 (26:16, 27:20, 24:16, 10:21). Pau Gasol 20, Juan Carlos Navarro 17, Felipe Reyes 10, Marc Gasol 10 (9 atk. kam.), Rudy Fernandez 9/Antonio Tavares 17, Miguel Miranda 13, Carlos Andrade 11, Joao Santos 9.