• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje iki šiol nebaudžiami stacionariais greičio matuokliais užfiksuoti pažeidėjai. Po dvejus metus trukusių teisminių ginčų įjungtų matuoklių duomenys dėl techninių problemų stringa policijoje. Nelaukdama pažadų jas pašalinti sostinės valdžia užsimojo kelių erelius bausti pati, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

REKLAMA
REKLAMA

„Iš mūsų pusės viskas yra gerai. Kiek gavome žinių iš tų, kurie tvarko policijos reikalus, tie duomenys papuola į policiją ir papuola net du kartus. Pirmą kartą į mūsų kompiuterį, kurį mes pateikėm, ir po to eksportuojami į policijos centrinį serverį, kuriame kažkas nesuderinta“, – sako greičio matuoklius prižiūrinčios bendrovės „Urbico“ generalinis direktorius Raimundas Mickūnas.

REKLAMA

Policija pripažįsta, kad dėl techninių problemų negali bausti pažeidėjų, nors ir gauna visus greičio matuoklių užfiksuotus duomenis.

Esą problemų kilo sostinės matuoklius vasaros pradžioje prijungus prie respublikinės sistemos, kuri apdoroja užmiesčio keliuose sumontuotų pusantro šimto greičio matuoklių duomenis.

„Priežastis sunku nurodyti, nes norint ką nors daryti, reikia skelbti konkursą, kviesti gamintoją, kad koreguotų, taisytų. Tas procesas jau į pabaigą, ir manytume, kad greitai ta problema turėtų išsispręsti“, – teigia Policijos departamento Administracinės veiklos skyriaus viršininkas Dainius Šalomskas.

REKLAMA
REKLAMA

Sostinės policija skaičiuoja, kad vien pernai pavyko nubausti per 10 tūkst. pažeidėjų, paskirti baudų už daugiau nei 2 mln. litų, todėl ir naujai užfiksuoti greičio mėgėjai sulauks baudų.

Tuo metu valdininkai nori periimti greičio matuoklių kontrolę. Esą miestas dabar kas mėnesį už jų priežiūrą moka keliasdešimt tūkstančių litų.

„Mes ne kartą siūlėme, kad tai galima būtų pavesti daryti Saugaus miesto departamentui, kuriame yra specialus poskyris. Jau dabar perėmėm 8 funkcijas iš policijos, galėtume ir šią funkciją periimti ir patys tvarkyti baudų išieškojimą, dokumentų tvarkymą“, – tvirtina Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius.

Skaičiuojama, kad per dieną sostinėje stacionarūs greičio matuokliai užfiksuoja iki 100 pažeidimų.

Giedrius Vitkauskas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų