Sekmadienį Paryžiuje (Prancūzija) finišavusių 98-ųjų prestižiškiausių daugiadienių dviračių lenktynių „Tour de France“ nugalėtoju tapo australas Cadelis Evansas, BMC.

Australijos dviratininkas šiose lenktynėse triumfavo pirmą kartą. 2007 ir 2008 metais jis „Tour de France“ galutinėje įskaitoje buvo antras.

Antrąją vietą užėmė Liuksemburgo atstovas Andy Schleckas ( „Leopard-Trek“, +1.34), o trečiąją – jo brolis Frankas („Leopard-Trek“, +2.30).

Nugalėtojo titulą gynęs ispanas Alberto Contadoras („Saxo Bank Sungard“, +3.57) liko penktas.

Lietuvis Tomas Vaitkus, atstovaujantis Kazachstano komandai „Astana“, bendrojoje įskaitoje užėmė 140–ąją (+3:20.07), o „Tour de France“ lenktynėse debiutavęs Ramūnas Navardauskas iš JAV ekipos „Garmin-Cervelo“ – 157–ąją (+3:36.53) vietas.

Iš viso klasifikuoti 167 dviratininkai.

Paskutinį, 21–ąjį, etapą sekmadienį laimėjo britas Markas Cavendishas („HTC-Highroad“). Jis 160 km nuvažiavo per 2 val. 27 min. 2 sek. Kartu su nugalėtoju finišavo 150 dviratininkų grupė.

Antrąją vietą užėmė norvegas Edvaldas Boassonas Hagenas („Sky“), trečiąją – Vokietijos atstovas Andre Greipel („Omega Pharma-Lotto“).

T. Vaitkus finišavo aštuntas, o R. Navardauskas – 37-as.