Greičiausias pasaulio žmogus Usainas Boltas nesirengia dalyvauti kvalifikacinė varžybose savo gimtinėje dėl teisės dalyvauti pasaulio lengvosios atletikos čempionate Korėjoje. Žaibo pravardę turintis sprinteris tokią teisę jau užsitikrino Berlyne, kai tapo 100 ir 200 m bėgimo pasaulio čempionu bei rekordininku.

Lengvosios atletikos žvaigždė šį sezoną greičiausiai 100 m įveikė per 9,91 sek. Beveik penki kiti Jamaikos sprinteriai yra įveikę šią distanciją per panašų laiką. Savaitgalį Kingstone vyksiančiose savo šalies pirmenybėse U. Boltas neketina dalyvauti, rašo sport1.de.

„Jis neužsiregistravo. Nėra taisyklės, kuri sakytų, kad jis privalo startuoti savo šalies čempionate“, – kalbėjo Jamaikos lengvosios atletikos prezidentas Ludlowas Wattsas.

Teisę dalyvauti 2011 metų pasaulio čempionate Degu (rugpjūčio 24 – rugsėjo 4 dienomis) U. Boltas iškovojo dar 2009 metais Berlyne vykusiose planetos pirmenybėse jamaikietis laimėjo 100 m (9,58 sek.) ir 200 m (19,19 sek.) bėgimo rungtis, pagerindamas abiejų pasaulio rekordus.

Šiais metais su rezultatu 9,91 sek. sprinto žvaigžė pasaulio reitinge užima penktą vietą. Tėvynėje pagal rezultatą U. Boltą lenkia tik Steve'as Mullingsas (9,80 sek.). Kiti kraštiečiai 100 m bėga lėčiau: Nesta Carteris (9,92), Asafa Powellas (9,93), Michaelas Frateras (9,94) Yohanas Blake'as (9,95)ir Nickelas Ashmeade'as (9,96).