0
TV3

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė tęsią pergalingą pasirodymą Europos čempionate Lenkijoje. Algirdo Paulausko auklėtinės antrosiose A grupės rungtynės 76:64 (16:16, 14:19, 26:17, 20:12) nugalėtoją tituluotą Rusijos nacionalinę komandą.

A grupėje su dvejomis pergalėmis mūsiškės užima pirmąją vietą. Tuo tarpu rusėms tai buvo pirmoji nesėkmė.

Lietuvos krepšininkės po pergales prieš ruses jau užsitikrino pirmąją vietą A grupėje.

Pirmajame ketvirtyje vyko atkakli kova. Pirmavo tiek viena, tiek kita komanda. Mūsiškes į priekį vedė 9 taškus pelniusi E.Šulčiūtė. Tuo tarpu rusės ryškios lyderės neturėjo, tačiau rezultatas po pirmųjų dešimties minučių vis vien buvo lygus – 16:16.

Antrojo ketvirčio pradžioje 6 iš eilės taškus surinkusi A.Bimbaitė išvedė mūsiškes į priekį – 22:19. Vis dėlto Rusijos ekipa lietuvėms per ilgai džiaugtis neleido ir netrukus persvėrė rezultatą – 23:22. Kelių minučių atkarpoje priekyje buvo tiek viena, tiek kita rinktinė, bet visgi kėliniui priartėjus prie pabaigos rusės spurtavo ir kiek atitrūko – 33:28. Didžioji pertrauka prasidėjo Rusijai pirmaujant rezultatu 35:30.

Trečiojo kėlinuko pradžioje rusių pranašumas buvo pasiekęs septynis taškus (37:30), bet tuomet trys lietuvės surengė spurtą 8:0 ir sugrąžino persvarą A.Paulausko komandai – 38:37. Žaidimas išsilygino iki kol dar vieną spurtą surengė du iš eilės tritaškius pataikiusi E.Šulčiūtė – 53:45. Tiesa, baigiantis kėliniui rusės šiek tiek sumažino deficitą – 52:56.

Paskutinėmis mačo minutėmis Rusijos krepšininkės ėmė lipti lietuvaitės ant kulnų. Mūsiškės visomis išgalėmis bandė atsilaikyti, bet įpusėjus ketvirtajam kėliniui rusės jau alsavo lietuvėms į nugaras – 60:61. Svarbiu komandai momentu į priekį Lietuvą tempė S.Linkevičienė ir E.Šulčiūtė – 66:61. A.Paulausko auklėtinės artėjo prie pergalės – likus žaisti 1,5 min. komandas skyrė septyni taškai (68:61). Išsigelbėti Rusijos rinktinei nebepavyko ir Lietuva šventė pergalę.

Lietuva: E.Šulčiūtė (8 atk. kam.) ir A.Bimbaitė (6 atk. kam.) po 20, S.Linkevičienė 19 (5 rez. perd.), R.Valentienė 6, M.Solopova 4, A.Abromaitė 3, G.Petronytė ir G.Paugaitė (3 blk.) po 2.

Rusija: M.Stepanova 17 (13 atk. kam.), O.Artešina 12, L.Sapova 10.