0

Sekmadienį Eurolygos finale Atėnų „Panathinaikos“ ekipa po atkaklios kovos rezultatu 78:70 (22:15, 11:15, 21:13, 23:27) palaužė Tel Avivo „Maccabi“ klubą bei tapo 2010-11 metų sezono nugalėtojais.

Naudingiausiu finalinio ketverto žaidėju pripažintas „Panathinaikos“ lyderis Dimitris Diamantidis.

Susitikimas prasidėjo kova taškas į tašką, tačiau vėliau nuo suolelio pakilęs Mike'as Batiste pakreipė rungtynių eigą į „Panathinaikos“ pusę. Amerikietis greitai pelnė septynis taškus bei padėjo žaliesiems išsiveržti į priekį (22:15). „Maccabi“ per pirmąsias dešimt minučių itin prastai atakavo iš artimų distancijų - žydai pataikė vos vieną dvitaškį iš dešimties mestų.

Antrajame ketvirtyje sėkmingai po krepšiu žaisdama „Panathinaikos“ ekipa ir toliau išlaikė turėtą pervarą. Įpusėjus kėlinukui Atėnų klubas iš savo 29 pelnytų taškų net 24 surinko pataikydama metimus iš baudos aikštelės (29:24). Artėjant pirmosios rungtynių pusės pabaigai „Panathinaikos“ komanda vis dar puikiai stabdė vieną pagrindinių „Maccabi“ žaidėjų Sofoklį Schortsanitį - aštuonioliktą minutę graikas dar nebuvo pelnęs nei taško. Pasibaigus dviem kėliniams priekyje tebebuvo „Panathinaikos“ (33:30).

Po ilgosios pertraukos „Maccabi“ puolimas ir toliau strigo - iki 28 minutės žydai dvitaškius metė tik 25 proc. taiklumu. Tuo pasinaudoję „Panathinaikos“ ėmė tolti, kol galiausiai po triuškinančio Antonio Fotsio dėjimo susikrovė dviženklę persvarą (51:40). „Maccabi“ galėjo sumažinti skirtumą iki vienženklio, tačiau Ch. Eidsono tritaškis metimas tikslą pasiekė jau pasibaigus laikui (54:43).

Per paskutines dešimt minučių „Maccabi“ pasivyti varžovų nepavyko. „Panathinaikos“ į bet kokį varžovų spurtą atsakydavo staigiais taikliais metimais bei taip priartėdavo prie čempionų taurės. Artėjant susitiko pabaigai „Maccabi“ ėmė vis dažniau pažeidinėti taisykles, tačiau nuo baudų metimo linijos taikliai atakavę graikai pergalės iš rankų neišleido bei tapo Eurolygos nugalėtojais.

Graikijos čempionai pusfinalyje 77:69 nugalėjo Sienos „Montepaschi“, o Izraelio čempionai 82:63 pranoko Madrido „Real“ klubą.

„Panathinaikos“: Mike'as Batiste'as 18, Dimitris Diamantidis 16 (9 rez. perd.), Drew Nicholas 14, Romainas Sato 13.

„Maccabi“: Chuckas Eidsonas 17 (7 atk. kam.), Davidas Blu 14, Jeremy Pargo (9 rez. perd.) ir Lioras Eliyahu po 12.