REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„EuroFootball.lt“ siūlo perskaityti BBC publikuotą straipsnį apie sunkiai pakartotiną Jose Mourinho pasiekimą, prie kurio tiesiogiai prisidėjo ir lietuvis.

REKLAMA
REKLAMA

Šis šeštadienis žymi ypatingą Madrido „Real“ stratego Jose Mourinho sukaktį. Keturioms komandoms nuo 2002 metų vadovavęs portugalas greičiausiai užsitikrins faktą, kad nėra pralaimėjęs savo aikštėje jau devynerius metus iš eilės.

REKLAMA

Paskutinį kartą „Special One“ auklėtiniai namie suklupo 2002 metų vasario 23 dieną. Tuomet „Porto“ 2:3 nusileido „Beira Mar“.

Ir žvelgdamas į šią datą J. Mourinho turi kuo pasiteisinti – Porto miesto ekipa dvikovą baigė be dviejų pašalintų futbolininkų, o mažumoje žaidė nuo 25 minutės, kai raudonąją kortelę gavo Jorge Andrade. 74 minutę aikštę priverstinai paliko ir Deco.

Prie šio rekordo augimo tiesiogiai prisidėjo ir lietuvis Edgaras Jankauskas. Tais pačiais 2002 metais jis išgelbėjo „Porto“ dvikovoje su „Belenenses“, įmušdamas išlyginamąjį įvartį 7-ą teisėjo pridėto laiko minutę. Mačas baigėsi 2:2.

REKLAMA
REKLAMA

Dar keliskart serijai nutrūkti neleido Didier Drogba, Michaelas Essienas, Estebanas Cambiasso, Wesley Sneijderis, išlygindami rezultatus likus mažiau nei 10 minučių iki finalinio švilpuko.

BBC futbolo apžvalgininkas Davidas Pleatas J. Mourinho apibūdino kaip „lakios vaizduotės, išmoningą, kūrybingą“ trenerį, kuris pakeitė futbolą ne mažiau, nei legendiniai ukrainietis Valerijus Lobanovskis, vengras Bela Guttmanas, italai Helenio Herrera ir Arrigo Sacchi, olandai Rinusas Michelsas ir Louisas van Gaalas.

Įdomu, kad juos visus vienija bendras bruožas – būdami futbolininkai jie nepadarė įspūdingų karjerų, o Sacchi atveju, net nežaidė profesionaliame lygyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei nebuvai sėkmingas žaidėjas, turi dirbti daug sunkiau, kad „prasimuštum“ kaip treneris, – sakė Pleatas. – Tokie vyrukai kaip Mourinho buvo pasirengę tobulėti žemesniame lygyje, kad galėtų iškilti.“

J. Mourinho yra siejamas su „tranzicijos“ futbolo koncepcijos idėja – varžovas yra labiausiai pažeidžiamas tą akimirką, kai praranda kamuolį.

„Kai varžovai kelia kampinį, J. Mourinho visuomet palieka tris futbolininkus už baudos aikštelės ribų, kad išvengtų spūsties prie vartų. Tai leidžia vartininkui lengviau išbėgti gaudyti kamuolį bei suteikia šansą kontratakai“, – pažymėjo Pleatas.

REKLAMA

Taktiką analizuojančio portalo „Zonalmarking“ redaktorius Michaelas Coxas pridūrė: "Mourinho dažniausiai naudoja dvi taktines schemas, kurias sukeičia greitai ir be didelių komplikacijų.

„Dirbant “Chelsea„ ir “Porto„, tai buvo 4-3-1-2 bei 4-3-3, vadovaujant “Inter„ ir dabar “Real„ – 4-3-1-2 ir 4-2-3-1. Nors, manau, kad vadovaujant “Real„ tik kartą – namie prieš “Valencia„, buvo panaudota 4-3-1-2.“

Nepaneigiama ir tai, kad J. Mourinho pasisekė keturiskart treniruoti ambicingas ir stiprias komandas, turinčias aukščiausios klasės futbolininkų. Be to, „Chelsea“, „Inter“ ir „Real“ savininkai buvo pasirengę investuoti milžiniškas sumas sudėčių stiprinimui.

REKLAMA

Bet dėl to nesumenksta faktas, kad J. Mourinho nepralaimėjo net 147 rungtynių, iš kurių 122-ose šventė pergales. Jo klubai įmušė 331 įvartį ir praleido tik 87.

Akcentuotina, jog portugalo taktikai labai svarbu vidurio saugai. „Chelsea“ turėjo Claude'ą Makelele ir Michaelį Essieną, „Inter“ – Estebaną Cambiasso, o „Real“ – Xabi Alonso.

„Jie yra tarsi kapitonai krikete, kurie perduoda nurodymus rungtynių metu, – pridūrė Coxas. – Visi, o ypač Cambiasso, dažnai ir ilgai kalbėjosi su Mourinho vykstant mačui.“

Tiesa, tam, kad devyneri metai būtų įtvirtinti be pralaimėjimo, šeštadienį „Real“ privalo nesuklupti prieš „Levante“. O balandžio mėnesį Madrido komandos laukia dar didesnis iššūkis – „Barcelona“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų