REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
40
Nemiga kankina daugelį (nuotr. Organizatorių)

Tai neabejotinai nutinka visiems. Regis, vos pabus naktį, būtų galima toliau pasinerti į sapnus ir ilsėtis, tačiau to niekaip nepavyksta padaryti. Tada tenka ilgas valandas rymoti, pykti ir skaičiuoti likusias valandas iki žadintuvo.

40

Tai neabejotinai nutinka visiems. Regis, vos pabus naktį, būtų galima toliau pasinerti į sapnus ir ilsėtis, tačiau to niekaip nepavyksta padaryti. Tada tenka ilgas valandas rymoti, pykti ir skaičiuoti likusias valandas iki žadintuvo.

REKLAMA

Iš tiesų ši nemigos rūšis yra kur kas labiau paplitusi nei apskritai nemiga, kai einate miegoti, rašo indy100.com. Visgi, „Wall Street Journal“ kalbėjosi su keliais miego ekspertais, kad sužinotų geriausią būdą, kaip su tuo susidoroti.

Taigi, koks tas pats geriausias ir efektyviausias būdas?

Ogi, nieko nedaryti.

Tačiau tai galioja tik tuo atveju, jeigu ši nemiga jus užklupo pirmą kartą. Vadinasi, kompensuosite miego trūkumą kitą naktį. Bet jeigu subalansuoti miego trūkumo jums nepavyko ir kitą naktį nutiko tas pats, ignoruoti to negalima.

Negalintiems naktį užmigti, Michaelis Perlis, Medicinos programos, tiriančios miegą, Pensilvanijos universitete vadovas, sako:

REKLAMA
REKLAMA

„Neverskite savęs miegoti, jeigu neužmiegate. Nesnauskite. Neikite kitą dieną miegoti labai anksti ir viskas susitvarkys savaime“, - sako jis.

REKLAMA

Jis netgi sako, kad jeigu jaučiatės apsnūdę kitą dieną, nepasiduokite tam ir geriau suvartokite kofeino turinčių produktų ar gėrimų.

Vis dėlto, jis su komanda pateikia keletą patarimų, kuriuos sudarė pagal atliktus tyrimus, ką daryti, jeigu nepavyksta užmigti iki trečios valandos ryto.

1. Venkite šviesos

Ryški šviesa yra bene didžiausias priešas, norintiems užmigti. Ryški šviesa slopina hormoną melatoniną, kuris kontroliuoja miego ciklą. Panaudokite užtemdymo užuolaidas, eidami į tualetą, jeigu įmanoma, kambariuose ir tualete įsijunkite ne tokio ryškaus apšvietimo lempas, naktines šviesas.

REKLAMA
REKLAMA

2. Negulėkite tiesiog pakeisdami pozą ar persiversdami

Toks pozos keitimas ar tiesiog gulėjimas nepadės užmigti, geriau yra atsikelti ir ką nors ramaus, atpalaiduojančio paveikti. Pavyzdžiui, ramina mezgimas ar Sudoku sprendimas, tik nesinaudokite kompiuteriu ar telefonu.

3. Užmiegate žiūrėdami televizorių? Užsidėkite akinius nuo saulės

Jei jūs prieš pat einant miegoti žiūrite televizorių, tai turėtumėt daryti dėvėdami akinius nuo saulės. Taip, iš tikrųjų. Jūs turėtumėte vengti ekranų apskritai, Daniel J. Buysse, Pitsburgo universiteto Medicinos Mokyklos psichiatrijos profesorius, sako: „nesėdėkite dviejų colių nuo televizoriaus atstumu ir dėvėkite akinius nuo saulės“. Iš dalies taip pat dėl spindulių ryškumų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

4. Nieko nevalgykite prieš pat miegą

Yra daug kartų įrodyta, kad valgymas vėlai vakare sukelia svorio padidėjimą. Jūsų kūnas įpras naktimis gauti maisto ir supras, kad jūs nemiegate, dirbate ir pats nesustos dirbęs, todėl užmigti tikrai nepavyks.

5. Nežiūrėkite į laikrodį

Nuolatinis žvalgymasis į laikrodį dar labiau sustiprins pojūtį, kad turite greitai keltis ir niekur nepavėluoti. Jennifer L. Martin, miego specialistė iš UCLA, sako: „Žmonės pradeda galvoti, „kiek daug valandų, o aš vis dar nemiegu, kas bus rytoj?“ Tai verčia jausti susirūpinimą. Jūs negalite miegoti, kai esate susirūpinęs, ir jūs negalite miegoti, kai užsiimate matematika – skaičiuojate“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų