Europos jaunimo (iki 20 metų) krepšinio čempionato pirmąjį etapą nesėkme baigė Lietuvos rinktinė. Paskutinėse B grupės rungtynėse Vitoldo Masalskio auklėtiniai 69:80 (21:24, 14:21, 10:16, 24:19) nusileido Serbijos komandai ir į antrąjį etapą pateko turėdami vieną įskaitinį tašką.

Antrajame etape lietuviai susitiks su Graikijos, Latvijos ir Ukrainos komandomis.

Rungtynes gerokai sėkmingiau pradėjo serbai, kurie sužaidus dvi minutes jau turėjo septynių taškų pranašumą – 7:0. Mantas Kadzevičius, Evaldas Kairys bei Eimantas Bendžius buvo padėję lietuviams priartėti (7:9), tačiau serbai netrukus vėl susigrąžino turėtą persvarą – 14:7. E. Bendžius ir toliau žaidė rezultatyviai, tačiau lietuviams nesisekė stabdyti serbų atakų.

Likus žaisti tris minutes varžovai turėjo penkių taškų persvarą (18:13), o po pirmojo ketvirčio Serbija buvo priekyje rezultatu 24:21.

Antrąjį kėlinį tolimu metimu pradėjęs E. Bendžius išlygino rezultatą (24:24), tačiau serbai vėl atsakė atkarpa 6:1 ir susigrąžino beveik visą pirmajame ketvirtyje turėtą persvarą – 30:25. Nepaisant lietuvių pasitarimo, likus žaisti keturias minutes serbų persvara jau siekė devynis taškus – 36:27. Nors Adomo Drungilo ir M. Kadzevičiaus metimų dėka lietuviams ketvirčio pabaigoje buvo pavykę priartėti (35:39), kėlinį serbai baigė spurtu 6:0 ir įpusėjus susitikimui jau turėjo dviženklę persvarą – 45:35.

Lietuvos rinktinės žaidimas galutinai subyrėjo po didžiosios pertraukos. Keturias minutes taškų nepelnę lietuviai į savo krepšį praleido vienuolika ir Serbijos rinktinės pranašumas perkopė dvidešimties taškų ribą – 56:35. Pirmuosius lietuvių taškus šiame ketvirtyje sužaidus šešias minutes pelnė E. Bendžius (37:56), bet bedantis lietuvių puolimas sužlugdė visas mūsiškių viltis pakovoti dėl teigiamo rezultato. Nors Augusto Pečiukevičiaus pastangomis paskutinės lietuvių atakos buvo gerokai sėkmingesnės, po trijų kėlinių Vitoldo Masalskio auklėtinių deficitas jau siekė šešiolikos taškų ribą – 45:61.

Paskutinis kėlinys šiose rungtynėse tebuvo formalumas. Serbai netruko susigrąžinti 21 taško persvarą (70:49), o lietuviams nieko pakeisti jau nebepavyko. Skirtumas nedaug pakito iki pat finalinio švilpuko, kuris skelbė pirmąją Lietuvos rinktinės nesėkmę turnyre rezultatu 69:80.

Lietuva: E. Bendžius 17, A. Drungilas 16 (8 atk. kam.), A. Pečiukevičius 12, P. Dambrauskas ir G. Staniulis – po 5, M. Sapiega (6 rez. perd.) ir M. Kadzevičius – po 4, T. Šležas, S. Kulvietis ir E. Kairys – po 2.

Serbija: D. Musli 20, A. Milutinovičius 15 (10 atk. kam.), N. Nedovičius 13 (10 rez. perd.), N. Jaramazas ir A. Mitrovičius – po 11.