Sunkią pergalę pasaulio jaunių (iki 17 m.) krepšinio čempionato ketvirtajame ture iškovojo Dariaus Dikčiaus vadovaujama Lietuvos rinktinė, po atkaklios kovos 74:71 (17:24, 14:18, 21:12, 22:17) palaužusi Serbijos komandą.

Mūsiškiams tai buvo trečioji pergalė, po kurios jie pakilo į antrąją A grupės vietą. Serbai turėjo pripažinti antrąjį pralaimėjimą.

Pirmosiomis rungtynių minutėmis serbai išsiveržė į priekį ir neleido priešininkams perimti iniciatyvos. Nors lietuviai kelis kartus buvo labai arti to, jog persvara būtų mūsiškių pusėje (5:6, 7:8, 9:10, 11:12), įgyti bent minimalaus pranašumo Dariaus Dikčiaus auklėtiniams taip ir nepavyko. Išlaikę saugų atstumą, Serbijos krepšininkai perjungė aukštesnę pavarą ir atsiplėšė penkiais taškais – 18:13. Baigiantis ketvirčiui Lietuvos rinktinės deficitas dar labiau padidėjo ir serbai pirmąją dešimties minučių atkarpą laimėjo rezultatu 24:17.

Jau antrojo kėlinio pradžioje Serbijos ekipai pavyko nutolti dviženkliu skirtumu – 28:17. Mūsiškių deficitas buvo pasiekęs ir 14 taškų (22:36), tačiau galutinai pabėgti Lietuva serbams neleido. Po dviejų ketvirčių D. Dikčiaus auklėtiniai atsiliko vienuolika taškų – 31:42.

Po pertraukos kova vyko taškas į tašką. 27-ąją minutę serbai vis dar turėjo dviženklį pranašumą (49:39), tačiau netrukus sekė lietuvių spurtas. Žaliai baltus marškinėlius dėvintys jaunuoliai spurtavo 7:0 ir sumažino deficitą iki trijų – 46:49. Prabėgus pusei minutes rezultatas jau buvo lygus – 52:52. Tiesa, prieš lemiamą mačo dalį pirmavo serbai – 54:52.

Prasidėjus ketvirtajam kėlinukui lietuviai pirmą kartą išsiveržė į priekį (56:54), bet ilgai džiaugtis persvara mūsiškiams nepavyko ir dviejų tolimų metimų dėka Serbija vėl šiek tiek atitrūko – 60:56. Vis tik D. Dikčiaus kariauna greitai pajėgė panaikinti skirtumą ir žaidimas vėl vyko taškas į tašką – 64:64.

Likus žaisti tris minutes Lietuvos krepšininkai sugebėjo perimti iniciatyvą. Pauliaus Semaškos bei Simono Kymanto pastangomis lietuviams pavyko ne tik persverti rezultatą, bet ir tapti nepasiekiamais per vieną metimą – 70:66. Serbams atsakius dvitaškiu, likus rungtyniauti mažiau nei minutę svarbų tritaškį smeigė Tomas Lekūnas – 73:68. Tiesa, lietuviai susikomplikavo savo padėti ir Serbijos rinktinė turėjo galimybę išplėšti pratęsimą (71:74), tačiau varžovų tolimas metimas skriejo pro šalį ir mūsiškiai šventė pergalę.

Lietuva: M. Mockevičius 18, R. Narkevičius 11, M. Pauliukėnas ir S. Kymantas (9 atk. kam.) – po 10, T. Lekūnas 9 (6 atk. kam.), P. Semaška 8 (5 rez. perd.), M. Užupis 4, A. Majauskas ir S. Lekys – po 2.

Serbija: L. Mitrovičius 19, N. Bezbradica 13 (7 atk. kam.), N. Miljenovičius ir D. Miloševičius – po 10.