Pasaulio vaikinų jaunių (iki 17 metų) čempionato pirmosiose A grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 85:72 (17:24, 23:13, 26:15, 19:20) nugalėjo bendraamžius iš Kinijos.

Susitikimą dvitaškiu pradėjo M. Paliukėnas (2:0), tačiau čia pat kinai atsakė 6 taškais iš eilės bei išsiveržė į priekį – 6:2. Sužaidus 4 minutes Kinijos krepšininkai turėjo jau 9 taškų pranašumą – 12:3. Po D. Dikčiaus paprašytos minutės pertraukėlės lietuviai atsigavo ir laimėję atkarpą 6:0 beveik ištirpdė varžovų persvarą – 9:12. Čia pat sekė jau sėkminga kiniečių atkarpa, leidusi jiems ne tik vėl saugiai atitrūkti, bet ir pirmą kartą šiame mače įgyti dviženklę persvarą – 24:13. Iki ketvirčio pabaigos mūsiškiams pavyko kiek sumažinti deficitą – 17:24.

Antrąjį kėlinuką sėkmingiau pradėjo Lietuvos jaunieji krepšininkai, kurie prabėgus trims minutėms atstatė pusiausvyrą – 26:26. Pratęsę spurtą iki 19:2 D. Dikčiaus auklėtiniai susikrovė 6 taškų pranašumą – 32:26. Per likusį laiką Kinijos ekipa neleido mūsiškiams toliau atitrūkti ir įpusėjus susitikimui komandas skyrė vos 3 taškai – 40:37.

Po pertraukos sužaidus 3 minutes lietuviai dar pirmavo vos 2 taškais (45:43), tačiau tuomet jiems pavyko laimėti 2 minučių atkarpą 7:0 bei truktelėjo į priekį – 52:43. Likus rungtyniauti kiek daugiau nei 2 minutes Lietuvos rinktinė pirmą kartą šiose rungtynėse susikrovė dviženklį pranašumą – 59:49. Iki ketvirčio pabaigos lietuviams pavyko dar labiau atitrūkti – 66:52.

Ketvirtajame kėlinuke solidžią persvarą turintys Lietuvos krepšininkai neketino atsipalaiduoti. Pradėję lemiamą atkarpą spurtu 7:0 jie susikrovė jau 21 taško pranašumą – 73:52. Iki susitikimo pabaigos Kinijos krepšininkams pavyko šiek tiek sušvelninti deficitą, tačiau tai jų nuo pralaimėjimo neišgelbėjo. Finalinė rungtynių sirena paskelbė Lietuvos rinktinės pergalę rezultatu 85:72.

Lietuva: Mantas Mockevičius 20, Tomas Lekūnas (6 atk. kam.) ir Martynas Paliukėnas po 18, Rokas Narkevičius (6 atk. kam.) 12, Aurimas Majauskas 6, Paulius Semaška 5, Simonas Lekys 4, Simonas Kymantas 2.

Kinija: Xiaochuanas Zhai bei Ailun Guo po 20.