Sunkią pergalę Baltijos krepšinio pirmenybėse (BBL) iškovojo Lietuvos vicečempionas Kauno „Žalgiris“, namuose tik po atkaklios kovos palaužęs Kėdainių „Nevėžį“ – 80:74 (16:12, 12:21, 22:20, 33:21).

Pasimokę po vakarykštės pamokos, kauniečiai jau nuo pat susitikimo pradžios čiupo jautį už ragų ir ėmė įrodinėti savo pranašumą – 10:2. Tiesa, nors skirtumas buvo pasiekęs dviženklę ribą (15:5), svečiams pavyko atsitiesti bei ištirpdyti šeimininkų persvarą ir po pirmųjų dešimties minučių žalgiriečiai pirmavo jau tik keturiais taškais – 16:12.

Antrasis ketvirtis prasidėjo „Nevėžio“ spurtu 5:0, po kurio Kauno sporto halės šeimininkai jau atsiliko vienu tašku – 16:17. Svečiai nemažino apsukų ir netrukus įgijo penkių taškų pranašumą – 28:23. Kėdainių krepšininkai buvo nutolę septyniais taškais (33:26), bet Mario Delašas paskutinėmis kėlinuko akimirkomis sušvelnino atsilikimą iki penkių – 28:33.

Po pertraukos „Nevėžiui“ pavyko atremti LKL vicečempionų bandymus perimti iniciatyvą. Kėdainiečiams dažniausiai pavykdavo atsiriboti nuo varžovų 4 taškų pranašumu. Tiesa, po Aleksandro Čapino tritaškio 29-ąją minutę Ramūno Butauto auklėtiniams galiausiai buvo pavykęs išlyginti rezultatą (44:44), tačiau Rolando Alijevo vedami svečiai prieš lemiamą susitikimo dalį išlaikė trijų taškų skirtumą – 53:50.

Pačioje ketvirtojo kėlinuko pradžioje, po dar vienos A.Čapino tritaškės bombos, žalgiriečiams po ilgos pertraukos pavyko išsiveržti į priekį – 58:55. Vis dėlto svečiai atsakė spurtu 5:0 bei po dar vieno R.Alijevo tritaškio atstatė turėtą persvarą – 63:60. Kėdainiečių pranašumas buvo išaugęs ir iki penkių taškų (65:60), bet Martyno Pociaus ir Tado Klimavičiaus pastangomis „Žalgiriui“ pavyko išsiveržti į priekį – 67:65.

Tiesa, po rezultatyviai susiklosčiusių atakų, likus žaisti trims minutėms „Nevėžis“ vėl atsidūrė priekyje – 70:69. Šį kartą LKL grandams pavyko išsaugoti savo garbę. 40-ąją minutę žalgiriečiai įgijo keturių taškų persvarą (74:70) ir „Nevėžiui“ sukurti dar vieno stebuklo nebepavyko.

„Žalgiris“: T. Klimavičius 20 (10 atk. kam.), A. Čapinas 16, M. Delašas 12, M. Pocius 11, A. Juškevičius 8, Š. Vasiliauskas ir M. Begičius po 5, S. Vene 2, P. Butkevičius 1.

„Nevėžis“: R. Alijevas (5 rez. perd.) ir D. Gvezdauskas (7 atk. kam.) po 17, E. Dimša 12 (6 atk. kam.), G. Maciulevičius 9.