Panevėžio „Aukštaitijos“ stadione 27-ojo „A lygos“ turo rungtynės susitiko Panevėžio „Ekranas“ ir Marijampolės „Sūduva“. Pergalę rezultatu 4:2 (1:1) iškovojo mėlynai-raudonieji, kurie nuo antroje vietoje žengiančios Vilniaus „Vėtros“ atitolo jau trimis taškais.

Aukščiau trečiosios „A lygos“ vietos šansų pakilti nebetuėjusi Marijampolės „Sūduva“ į Panevėžį atvyko kovoti. Geriausias to įrodymas – įvartis į „Ekrano“ vartus 10-ąją rungtynių minutę. Svečius į priekį išvedė puolėjas Ričardas Beniušis. Tačiau išlaikyti persvarą marijampoliečiams sekėsi kur kas sunkiau: 20 rungtynių minutę S. Ademolu solo reidas į svečių baudos aikštelę baigėsi kanadiečio smūgiu šalia „Sūduvos“ vartų virpsto; 25 minutę ekranietis A. Šidlauskas liko vienas prieš „Sūduvos“ vartininką, tačiau uždelsė smūgiuoti ir jo bandymą blokavo S. Klevinskas.

Besibaigiant kėliniui „Sūduva“ atliko du priverstinius keitimus: dėl traumų aikštę palikti buvo priversti itin aktyviai žaidęs puolėjas A. Brokas ir gynėjas G. Klevinskas. Bręstantis išlyginamasis įvartis į „Sūduvos“ vartus krito 43 rungtynių minutę, kuomet po G. Tomkevičiaus perdavimo iš dešinės aikštės pusės į kairę nestabdęs kamuolio fantastišką įvartį „žirklėmis“ įmušė Dominykas Galkevičius. (1:1).

Jei pirmajame kėlinyje „Sūduva“ šeimininkams pasiūlė kovą, tai antrajame suvalkiečiai atrodė kur kas silpniau. Nuo pirmųjų kėlinio minučių persvarą perėmė „Ekrano“ futbolininkai ir per 16 minučių atkarpą įmušė tris įvarčius be atsako: 51minutę po D. Matovičiaus perdavimo iš kairės aikštės pusės įvartį iš 8 metrų į „Sūduvos“ vartus įmušė A. Šidlauskas (2:1); 63 minutę po S. Ademolu perdavimo niekieno netrukdomas iš 10 metrų į „Sūduvos“ vartus tiksliai smūgiavo Giedrius Tomkevičius (3:1); 67 minutę įvartį iš 24 metrų nestabdęs kamuolio pažeme į apatinį „Sūduvos“ vartų kampą pasiuntė Deimantas Bička (4:1).

Susikrovę įtikinamą persvarą rungtynių pabaigoje šeimininkai kiek atsipalaidavo, kuo pasinaudojęs A. Urbšys tolimu stipriu smūgiu sušvelnino rezultatą iki 4:2.

Po šios pergalės „Ekranas“ (60 tšk.) iki „A lygos“ pabaigos likus vienam turui tapo nebepralenkiamas. Paskutinėse sezono rungtynėse „Ekraną“ pasivyti galėtų tik Vilniaus „Vėtra“ (57 tšk.), tačiau tam vilniečiai namuose privalės įveikti „A lygos“ lyderį – čempionų titulą ginantį Panevėžio „Ekraną“.

Paskutinės sezono rungtynės „Vėtra“ – „Ekranas“ įvyks ateinantį šeštadienį, spalio 31 dieną Vilniuje, „Vėtros“ stadione. Rungtynių pradžia – 15:00 val.

Priminsime, kad „Vėtra“ priešpaskutiniame ture prarado du taškus, kai išvykoje sužaidė lygiosiomis 2:2 (0:1) su Pakruojo „Kruojos“ vienuolike.