Savaitgalį vykusiame šeštajame Vokietijos ilgų nuotolių žiedinių lenktynių čempionato etape nugalėtoju tapo lietuvis Vytautas Venskūnas.

Drauge su ekipažo nariu Klausu Hanu permainingu oru vykusiose 4 valandų trukmės lenktynėse jie tapo nugalėtojais kėbulinių automobilių "SP10" klasėje ir absoliučioje įskaitoje užima vienuoliktąją vietą.

Antrus metus startuojantis garsios Vokietijoje Edgaro Dioreno komandos sudėtyje, V. Venskūnas šį sezoną sugebėjo su skirtingais partneriais bei išbandęs bent trejetą šios klasės reikalavimus atitinkančių "Porsche" automobilių, beveik visose lenktynėse būti tarp prizininkų. Daugelis lietuvio varžovų atskiruose etapuose arba patiria avarijas, arba būna priversti iš distancijos pasitraukti dėl techninių problemų.

"Šį kartą lenktynės vyko itin kaprizingomis oro sąlygomis. Maždaug 10 kilometrų trasos telkšojo didžiulės balos, o 15 km distancijos asfaltas buvo visiškai sausas. Mes rizikavome ir laimėjome", - džiaugėsi V. Venskūnas, kuriam kvalifikacinėse lenktynėse pavyko pasiekti šeštąjį rezultatą.

Čempionatui įpusėjus, lietuvis su automobiliu "Porsche 993", kurio 3.0 litrų darbo tūrio variklio pajėgumas siekia beveik 400 AG, tvirtai pirmauja "SP10" klasėje.

V. Venskūno startus Vokietijoje remia kompanija "Hewllet-Packard", finansuosianti ir rugpjūčio 27-29 dieną Vilniuje vyksiantį pasaulinį informacinių technologijų forumą WITFOR.

Iki čempionato pabaigos dar liko penkerios lenktynės.