Šiandien Kinijai priklausiančioje Makao saloje Lietuvos krepšinio rinktinė turėjo priešpaskutinę repeteciją prieš Pekino olimpiadą - išmėgino jėgas su JAV komanda. Deja, mūsiškiai nė iš tolo neprilygo skrajojančioms NBA žvaigždėms ir nusileido net 84:120 (15:31, 24:25, 27:35, 18:29).

Susitikimo pradžia nežadėjo nieko gero – mačas prasidėjo tikru amerikiečių atakų uraganu: į mūsų krepšį krovė kas tik netingėjo, o skirtumas augo greičiau nei ant mielių – 6:0, 14:2, 24:5. Pirmaisiais smuikais „Svajonių komandoje“ griežė Dwightas Howardas, puikiai darbavęsis mūsų baudos aikštelėje, ir Kobe Bryantas, pataikęs beveik viską, ką metė.

„News Bridgepix“ nuotr.

Mūsiškiai buvo visiškai pasimetę ir vienas po kito darė vaikiškas klaidas tiesiog lygioje vietoje. Ypač sunkiai sekėsi Šarūnui Jasikevičiui, pradanginusiam bene daugiausiai kamuolių, ir Ramūnui Šiškauskui, nespėjusiam reaguoti į įvykius aikštelėje.

Vis tik antroje kėlinuko pusėje Lietuvos vyrai ėmė rodyti pirmus gyvybės ženklus – į žaidimą įspūdingai įsiliejo Jonas Mačiulis, niekuo nenusileidęs amerikiečiams ir iškrapštęs iš jų porą kamuolių iš eilės. Puolime mūsų rinktinė daugiausiai rėmėsi pakiliai rungtyniavusiu Robertu Javtoku, prieš kurį JAV aukštaūgiai niekaip nerado priešnuodžių – 31:15 po pirmo ketvirčio.

Antrasis kėlinukas prasidėjo dviem Šarūno Jasikevičiaus ir Simo Ramūno Šiškausko bombomis – 36:23. Tiesa, NBA žvaigždės į tai vėl atsakė sėkmingais savo išpuoliais ir skirtumas kurį laiką laikėsi apie 15 taškų. Po tolimo Simo Jasaičio šūvio mūsiškiai priartėjo rekordiškai arti – 50:37.

Pabudo ir amerikiečių toliašaudė artilerija – prie tritaškio linijos pavojingiausias buvo Michaelis Reddas. Gynyboje puikiai tvarkėsi Dwyane’as Wade’s, įspūdingai į žiūrovų tribūnas nupūtęs užsisvajojusio Marijono Petravičiaus puskablį. Vis dėlto lietuviai nebeleido tyčiotis iš savęs ir, antrajame kėlinyje beveik niekuo nenusileidę savo varžovams, ilsėtis išėjo turėdami 17 taškų deficitą - 39:56

Itin sėkmingai mūsiškiams susiklostė trečiojo kėlinio startas ir po Rimanto Kaukėno bei Šarūno Jasikevičiaus tritaškių lavinos lietuviai nukirpo JAV ekipos pranašumą iki vienženklio pranašumo – 52:61. Galvas iš nuostabos ėmė kraipyti net patys amerikiečiai. Deja,Ramūno Butauto auklėtiniai vėl pradėjo klysti ir varžovai vėl pademonstravo visą savo jėgą, kai net tris kartus iš viršaus įkrovė Dwightas Howardas ir LeBronas Jamesas – 71:54.

Amerikiečiai nemažino apsukų ir toliau spaudė Lietuvos krepšininkus kone po visą aikštelę. Tai davė vaisių ir daugiausiai Kobes Bryanto bei LeBrono Jameso pastangomis JAV žvaigždžių galaktika nutolo iki 77:57. Į du sėkmingus D. Wade’o epizodus (skrydžio virš lanko ir tritaškio) ne ką prasčiau atsakė Mindaugas Lukauskis, du kartus pataikęs iš toli. Taigi po trečiojo kėlinio – 91:66

Bandė mūsiškiai spardytis ir paskutiniame ketvirtyje. Nors M. Lukauskis ir toliau vogė kamuolius, po M. Reddo bombų varžovai nesunkiai peržengė 100 taškų ribą, o netrukus perėmęs kamuolį ir dar kartą sudrebinęs Lietuvos krepšį Carlosas Boozeris rezultatą padarė jau nebelabai padorų – 115:80. Nesikeitė vaizdas aikštėje iki pat rungtynių pabaigos ir finalinė sirena paskelbė triuškinamą JAV pergalė 120:84.

Rezultatyviausiai mūsų komandoje žaidė Rimantas Kaukėnas, surinkęs 17 taškų. Po 11 taškų pridėjo Ramūnas Šiškauskas ir Robertas Javtokas

JAV orkestrui geriausiai diriguoti sekėsi Dwyane’ui Wadei, įmetusiam 19 taškų, ir Dwightui Howardui, pelniusiam 17 taškų.

Rytoj 15 valandą Lietuvos rinktinė surems ginklus su Turkijos krepšininkais.