Šiandien Los Andželio „Staples Center“ arenoje galėjo paaiškėti naujasis Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionas, bet taip neatsitiko. „Lakers“ klubas iškovojo sunkią pergalę 103:98 (39:22, 16:30, 24:18, 24:28) ir sušvelnino finalo serijos rezultatą iki 2:3.

Bostono „Celtics“ krepšininkai vėl itin nesėkmingai pradėjo rungtynes ir pirmąjį kėlinį pralaimėjo 17 taškų skirtumu, bet kaip ir ankstesniame mače, kai panaikino net 24 taškų deficitą, jie net negalvojo pasiduoti ar kelti baltą vėliavą. Antrajame kėlinyje „Celtics“ spurtavo ir beveik prisivijo savo varžovus – 52:55.

Po pertraukos virė nuožmi kova dėl kiekvieno kamuolio ar aikštelės centimetro. Bostono žaidėjams vienu metu jau buvo pavykę persverti rezultatą – 58:57, 62:60, bet „Lakers“ vėl įjungė aukštesnė pavarą ir kiek nutolo – 70:79.

espn.com nuotr.

Likus žaisti 8 minutes Los Andželo vyrai pirmavo 88:76 ir atrodė, kad jau niekas nesutrukdys jiems pasiimti lengvos pergalės, bet lyg feniksas iš pelenų atgijusi „Celtics“ ekipa turėjo kiek kitokių planų – laimėjusi atkarpą 14:2, ji išlygino rezultatą 90:90 ir kova prasidėjo iš naujo.

Pradėjus tiksėti paskutinei susitikimo minutei „Lakers“ buvo priekyje vos dviem taškais – 97:95, o kamuolį kontroliavo jų varžovai. Tiesa, iš visas rungtynes žibėjusio Paulo Pierce‘o Kob Bryantas išmušė kamuolį ir pats galingu dėjimu nubaudė priešininkus už neapdairumą – 99:95. Nors svečiai dar bandė gelbėtis tolimais metimais ir desperatiškomis pražangomis, jiems teko pripažinti, kad šiandien stipresni buvo „Lakers“ krepšininkai.

„Lakers“ komandoje rezultatyviausi buvo: Kobe Bryantas 25 taškai, Lamaras Odomas 20 taškų, Pau Gasolis 19 taškų ir 13 atkovotų kamuolių.

„Celtics“ gretose išsiskyrė: Paulas Pierce‘as 38 taškai, Ray‘us Allenas 16 taškų, Kevinas Garnettas 13 taškų ir 14 atkovotų kamuolių.

Šeštosios ir, jeigu prireiks, septintosios serijos rungtynės vyks Bostone – atitinkamai antradienio ir ketvirtadienio naktį.