Šią savaitę prasidėjusio 2007-2008 metų sezono ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro naudingiausių pirmojo turo žaidėjų penketuke net trys Lietuvos atstovai.

Trečiadienį 28-ąjį gimtadienį šventęs ULEB Eurolygos debiutantas Vilniaus "Lietuvos ryto" vidurio puolėjas Marijonas Petravičius surinko net 38 naudingumo balus ir užėmė antrą vietą, vos dviem naudingumo balais nusileidęs savaitės laureatu tapusiam Belgrado "Partizan Igokea" (Serbija) klubo krepšininkui Nikolai Pekovičiui.

207 cm M. Petravičius ketvirtadienį per 35 minutes 38 sekundes pelnė 28 taškus (dvitaškiai 10/12 , baudos 8/10), po krepšiais atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, blokavo varžovo metimą, po 3 kartus suklydo bei prasižengė, išprovokavo 8 varžovų pražangas ir padėjo "Lietuvos rytui" svečiuose 83:76 nugalėti Milano "Armani Jeans" (Italija) ekipą.

21 metų 210 cm ūgio juodkalnietis Nikola Pekovičius trečiadienį pelnė 29 taškus, po krepšiais atkovojo 8 kamuolius ir padėjo Belgrado klubui trečiadienį namuose 81:78 įveikti "AZXA FC Barcelona" (Ispanija) komandą. Per 28 minutes N. Pekovičius pataikė 13 dvitaškių iš 14, tris baudų metimus iš šešių, perėmė 2 kamuolius, blokavo varžovo metimą, dukart prasižengė ir privertė varžovus prasižengti net 7 katus.

Trečioji vieta atiteko Tel Avivo "Maccabi Elite" (Izraelis) komandos žaidėjui Yotamui Halperinui, kuris surinko 34 naudingumo balus ir padėjo ketvirtadienį klubui namuose 74:71 įveikti Le Mano "Sarthe" (Prancūzija) ekipą.

23-jų metų 196 cm ūgio Izraelio čempionų žaidėjas į varžovų krepšį įmetė 18 taškų (dvitaškiai 4/6, tritaškiai 1/3, baudos 7/8), atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, atliko net 9 rezultatyvius perdavimus, po kartą suklydo ir prasižengė bei išprovokavo 5 varžovų pražangas.

Ir naudingiausių savaitės krepšininkų penketuką užbaigia po 30 naudingumo balų surinkę du Lietuvos krepšinio mokyklos atstovai - Arvydas Macijauskas (Pirėjo "Olympiacos", Graikija) bei Kšyštofas Lavriovičius (Sienos "Montepaschi", Italija).