Atvirosiose Australijos teniso pirmenybėse, kurių prizų fondą sudaro 20 mln. Australijos dolerių, penktadienį paaiškėjo lygiai pusė moterų ir vyrų vienetų varžybų aštuntfinalio dalyvių.

Moterų turnyro šešioliktfinalyje nugalėtojos titulą ginanti bei antrąjį reitingą turinti prancūzė Amelie Mauresmo 6:3, 6:1 sutriuškino čekę Evą Birnerovą.

Turnyro aštuntfinalyje žais ir trečioji pagal skirstymą rusė Svetlana Kuznecova, 6:1, 6:4 nugalėjusi tėvynainę Mariją Kirilenko, bei septintoji raketė dar viena Rusijos atstovė Jelena Dementjeva, 6:1, 6:3 sutriuškinusi italę Marią Eleną Camerin.

Staigmeną pateikė 2005 metų šio turnyro nugalėtoja amerikietė Serena Williams. Tarp 32-jų pajėgiausių turnyro tenisininkių nepatekusi amerikietė penktadienį 1:6, 7:5, 6:3 įveikė penktąjį reitingą turėjusią Nadią Petrovą iš Rusijos.

Kitų moterų vieneto varžybų rezultatai:

Lucie Safarova (Čekija) - Anastasija Jakimova (Baltarusija) 6:3 (baltarusės trauma)
11-Jelena Jankovič (Serbija) - Viktorija Azarenka (Baltarusija) 6:3, 6:4
10-Nicole Vaidišova (Čekija) - 21-Katarina Srebotnik (Slovėnija) 6:4, 6:4
16-Shahar Peer (Izraelis) - 20-Tatiana Golovin (Prancūzija) 3:6, 7:5, 7:5

Vyrų vienetų varžybų šešioliktfinalyje pergales iškovojo visi trys pirmojo aštuntuko žaidėjai: čempiono titulą ginantis pajėgiausias planetos tenisininkas šveicaras Rogeris Federeris 6:3, 6:3, 7:6 (7:5) nugalėjo 25-ąjį reitingą turėjusį rusą Michailą Južną, šeštas pagal skirstymą amerikietis Andy Roddickas 7:6 (7:2), 2:6, 6:4, 7:6 (7:2) palaužė ruso Marato Safino pasipriešinimą ir septintas pagal reitingą ispanas Tommy Robredo 6:4, 6:7 (5:7), 6:2, 6:1 nugalėjo JAV tenisininką Samą Querrey.

Kitų penktadienį vykusių vyrų šešioliktfinalio susitikimų rezultatai:

9-Mario Ančič (Kroatija) - 22-Dominik Hrbaty (Slovakija) 6:3, 6:2, 6:1
16-David Ferrer (Ispanija) - 20-Radek Stepanek (Čekija) 6:7 (5:7), 4:6, 6:0, 6:4, 6:3
18-Richard Gasquet (Prancūzija) - Gael Monfils (Prancūzija) 6:0, 4:6, 7:5, 6:3
Mardy Fish (JAV) - Wayne Arthurs (Australija) 3:0 (australo trauma)
14-Novak Djokovič (Serbija) - Danai Udomchoke (Tailandas) 6:3, 6:4, 5:7, 6:1