REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Užsienio investuotojų milijonai ant klaipėdiečių galvų nusėda dulkėmis ir suodžiais, rašo "Klaipėda".

REKLAMA
REKLAMA

Pastarąsias savaites ne viena klaipėdiečių šeima susimąstė apie galimybę keltis gyventi kitur. Užsienio investuotojus traukiantis miestas netrukus gali tapti visai nepatrauklus naujakuriams.

REKLAMA

Nors dvokiančią cheminę medžiagą indolą norėjusi gaminti įmonė atsisakė savo planų, gyventojai savame mieste nesijaučia saugūs ir sveiki.

Žmones dusina pramonės gigantų skleidžiama smarvė, dulkės ir gamybos atliekos.

Iš žiniasklaidos pranešimų sužinantys apie verslininkų užmojus, žmonės jaučiasi bejėgiai. Jų skundai milijoninius projektus laiminančių valdininkų nepasiekia.

„Narkotikai – nemokamai“, - komentarų skiltyje parašė viena klaipėdietė.

Klaipėdoje, Laukininkų gatvėje gyvenanti Rita Kovalenkienė ramybės neturi net naktį.

„Turiu problemų dėl plaučių, dėl smarvės iš gamyklų naktimis negaliu užmigti. Chemijos gamyklos yra lyg atominė bomba. Į orą patenka daugybė cheminių junginių, kurių poveikis organizmui skirtingas. Tai išmatuoti sunku, bet pasekmės išryškės vėliau“, - kalbėjo chemijos mokslus krimtusi moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdietė prisipažino bijanti, kad šalia unikalaus gamtos kampelio Neringos esantis uostamiestis greitai pavirs chemijos pramonės miestu.

Daugiausiai pramonės įmonių telkiasi Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ). Šiuo metu čia veikia 9 įmonės. Netrukus savo veiklą pradės dar 11 bendrovių.

Vis daugiau pinigų čia investuoja Pietryčių Azijos pramonės gigantai.

LEZ veikia skandalingai pagarsėjusi Japonijos koncerno „Yazaki“ antrinė bendrovė „Yazaki wiring technologies Lietuva“. Per pastaruosius metus dėl itin sunkių darbo sąlygų bendrovę paliko apie pusę darbuotojų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prieš kelerius metus iškilmingai atidaryta vienintelė LEZ teritorijoje veikianti chemijos medžiagų gamykla “Orion Global Pet”. Ji gamina polietileno tereftalo granules (PET). Tai Tailando bendrovės „Indorama“ padalinys Lietuvoje. Visai neseniai Klaipėdos miesto taryba pritarė šios įmonės plėtrai.

Netoli LEZ gyvenantys žmonės esą nepagrįstai baiminasi dėl savo sveikatos.

LEZ valdymo bendrovės generalinis direktorius Povilas Vasiliauskas užtikrino, kad kiekvieno naujo projekto detalieji planai derinami su gyventojais, o visas procedūras kontroliuoja valstybinės institucijos.

REKLAMA

„Pasigirsta samprotavimų, kad LEZ yra įmonių, kurios teršia aplinką. Tačiau tai įrodančių faktų nėra“, - tikino P.Vasiliauskas.

Tačiau nėra ir faktų, kurie įrodytų, kad aplinka nėra teršiama. Jokie visuomenės sveikatos tyrimai nėra atliekami, nes jiems esą trūksta lėšų.

Valdininkai pripažįsta, kad pramonės įmonių miesto teritorijoje yra per daug. Tačiau atsakomybės dėl rizikos nėra linkę užsikrauti ant savo pečių.

„Klaipėda yra įsprausta tarp pramonės įmonių. Reikia pripažinti, kad ne visada teisingai planuojamos naujos statybos. Ten, kur veikia gamyklos, leidžiama statyti gyvenamuosius namus. Tačiau ir klaipėdiečiai turėtų būti aktyvesni bei atidžiau rinktis gyvenamąją vietą“, - sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Daiva Berankienė.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų