REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
117
Koronavirusas (nuotr. Fotodiena)

BNS pateikia svarbiausių trečiadienio naujienų apie koronaviruso situaciją Lietuvoje apžvalgą:

117

BNS pateikia svarbiausių trečiadienio naujienų apie koronaviruso situaciją Lietuvoje apžvalgą:

REKLAMA

Viruso židiniai. Per parą nustatytas 31 atvejis, patvirtinta viena mirtis – mirė senyvo amžiaus ir kitų ligų turėjęs žmogus Klaipėdos hospise. Virusas išplito Kartenos slaugos ligoninėje Kretingos rajone – čia infekcija nustatyta 22 pacientams ir penkiems darbuotojams. Paaiškėjus, kad virusas išplito už įstaigos ribų, miestelyje gali įvesti judėjimo ribojimai. Kitame židinyje – Nemenčinės siuvykloje „Vilnika“ – nustatyti keturi nauji atvejai, netoliese esančiame Antavilių pensionate liga patvirtinta dar vienam darbuotojui. Iš viso Lietuvoje patvirtinti 1375 atvejai ir 45 mirtys.

Planinės medicinos paslaugos. Vyriausybė leido nuo ketvirtadienio atnaujinti planines sveikatos priežiūros paslaugas bei konsultacijas. Gydymo įstaigos dienos chirurgijos, stacionarines medicininės reabilitacijos paslaugas, konsultacijas, diagnostines procedūras ir kitas planines paslaugas galės teikti tik suderinusios tai su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru bei numačiusios lovų rezervą koronavirusu sergantiems pacientams.

REKLAMA
REKLAMA

Karantino švelninimas. Taip pat leista atnaujinti užsiėmimus ir paslaugas atvirose erdvėse, leisti visą prekybą turguose, kur iki šiol buvo galima prekiauti tik maistu. Sporto klubai kol kas neatidaromi. Nuo kitos savaitės išnyks apribojimai išvykti iš Lietuvos, bet grįžtantiesiems ir toliau bus taikomas privalomas dviejų savaičių karantinas. Nuo gegužės 10 dienos iš Lietuvos numatoma atnaujinti keleivinius skrydžius, pirmiausia – į Frankfurtą Vokietijoje. Lengviau bus keliauti ir Lietuvoje – keleivių vežimo autobusais bendrovės „Tolimojo keleivinio transporto kompanija“ („Toks“) ir „Kautra“ pranešė atnaujinančios kai kuriuos maršrutus.

REKLAMA

Parama gyventojams ir verslui. Premjeras Saulius Skvernelis paskelbė papildomą beveik 1 mlrd. eurų socialinių priemonių paketą. Valstybė du mėnesius padengs minimalų darbo užmokestį prastovoje esančiam darbuotojui. Pusę metų bus subsidijuojama ne mažiau kaip pusė iš prastovų grįžtančių ir prieš tai darbo neturėjusių asmenų darbo užmokesčio, darbo netekusiems asmenims numatoma pusę metų mokėti 200 eurų išmoką. Tokią pat vienkartinę išmoką gaus įvairių pensijų bei šalpos išmokų gavėjai. Vyriausybė valstybės įmonėms leido šiemet mokėti mažesnius dividendus arba jų nemokėti visai. 

REKLAMA
REKLAMA

Priedai medikams. Įgyvendindama Seimo priimtą įstatymą, Vyriausybė patvirtino tvarką, kaip bus mokami priedai medikams, dirbantiems epidemijos židiniuose. Jų alga karantino laikotarpiu didinama nuo 60 iki 100 procentų.

Atsiverianti Palanga, atšaukta šventė. Palangos valdžia nusprendė nuo gegužės 11 dienos vėl leisti kurorte teikti apgyvendinimo paslaugas. Tuo tarpu liepą planuota Moksleivių dainų šventė dėl viruso grėsmės nebus rengiama.

Regioninis medicinos priemonių centras. Vyriausybės pasitarime pritarta Susisiekimo ministerijos siūlymui siekti Lietuvoje įsteigti regioninį Europos Sąjungos medicinos priemonių atsargų kaupimo centrą. Tokius centrus svarstoma steigti 4-6 ES valstybėse narėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užsienyje. Vokietijos ekonomikos ministras paskelbė, kad šalies ekonomika šiemet gali smukti 6,3 proc. – daugiausia per 50 metų. Didžiosios Europos įmonės skelbia apie pirmojo ketvirčio nuostolius: aviacijos milžinė „Airbus“ patyrė 481 mln. eurų nuostolį, didžiausio Vokietijos banko „Deutsche Bank“ nuostolis siekė 43 mln. eurų. Pernai įmonės tuo pat metu atitinkamai uždirbo 40 mln. ir 97 mln. eurų.

Portalas tv3.lt primena, kad savaitgalį nustatyti dar 4 atvejai Klaipėdoje, kuomet mirusiam asmeniui buvo diagnozuotas COVID-19. Visi asmenys priklausė rizikos grupei. Penktadienį patvirtintas 33 mirties nuo COVID-19 atvejis., žmogus mirė Kauno klinikinėje ligoninėje. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

REKLAMA

Balandžio 16 d. patvirtintos dvi mirtys nuo COVID-19 – vienas atvejis Kauno klinikinėje ligoninėje, kitas – Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, abu priklauso rizikos grupei. Antradienį gauta informacija apie 5 koronaviruso aukas Lietuvoje. Tai patvirtino Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

„Du pranešimai iš Santaros klinikų, vienas iš Vilniaus, kitas – iš Ukmergės. Vienas pranešimas iš Kauno klinikinės ligoninės apie Marijampolės gyventoją ir du pranešimai iš Klaipėdos universitetinės ligoninės. Vienas iš jų yra Klaipėdos gyventojas, o kitas pranešimas – apie Telšių apskrities gyventoją“, – teigė naujienų portalui tv3.lt NVSC Vilniaus departamento vadovė Rolanda Lingienė.

REKLAMA

Balandžio 14 d. patvirtintos 3 mirtys nuo COVID-19. Vienas vidutinio amžiaus asmuo mirė sekmadienį Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose. Kitas asmuo mirė antradienį Kauno klinikinėje ligoninėje, jis priklausė rizikos grupei. Apie dar vieną atvejį, rizikos grupei priklausiusios 82 metų moters mirtį Klaipėdos universitetinėje ligoninėje patvirtino įstaigos direktorius Vinsas Janušonis.

Balandžio 13 d. pranešta apie rizikos grupės paciento mirtį nuo COVID-19 Kauno klinikinėje ligoninėje.

Balandžio 11 d. Lietuvoje patvirtintas dvidešimt trečiasis nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis. Asmuo mirė Kauno klinikinėje ligoninėje. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Balandžio 10-osios rytą pranešta apie 61-erių žinomo šalies imtynių treneris Valdo Jasočio mirtį, jam koronaviruso testas buvo atliktas po mirties. Asmuo mirė Respublikinės Šiaulių ligoninės klinikoje, skirtoje priimti pacientus, įtariamus dėl COVID-19 susirgimo.

Vėliau sveikatos apsaugos ministras A. Veryga informavo apie užfiksuotas dar 5 mirtis, kurias sukėlė COVID-19.

Balandžio 9 d. pranešta, kad dar vienas miręs asmuo, kuriam diagnozuotas koronavirusas – iškili mokslininkė Elena Stankūnienė. Tai – 16 mirtis nuo koronaviruso.

Balandžio 6 d. SAM pranešė, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje mirė koronavirusu infekuotas žmogus. Tai – keturioliktasis mirties atvejis šalyje. Asmuo priklausė rizikos grupei.

REKLAMA

Taip pat apie dar vieną atvejį pranešta Marijampolės ligoninėje. Tai – garbingo amžiaus žmogus, kuriam patvirtintas COVID-19, pranešė Marijampolės savivaldybės administracijos vadovas Karolis Podolskis.

Balandžio 5 d.patvirtintos dvi mirtys asmenų, kuriems buvo diagnozuota COVID-19 infekcija. Vienas žmogus buvo gydomas Respublikinėje Šiaulių ligoninėje ir priklausė rizikos grupei.

Tos pačios dienos vakarą pranešta, kad Santaros klinikose mirė 13-tas koronavirusu infekuotas žmogus. Vėliau Varėnos rajono meras Algis Kašėta socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo žinia, kad mirusysis – šeštadienį į Santaros klinikas paguldytas Merkinės gyventojas, priklausęs rizikos grupei.

REKLAMA

Balandžio 4 d. taip pat pranešta apie dvi mirtis nuo koronaviruso – viena jų užfiksuota Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, kurioje mirė 83-ejų metų moteris. Kitas atvejis – Kauno klinikinėje ligoninėje, mirė taip pat rizikos grupei priklausęs žmogus.

Balandžio 2 d. pranešta apie 9 mirtį asmens, kuriam diagnozuotas koronavirusas. Apie atvejį pranešė Ukmergės rajono Administracijos direktorius Darius Varnas. Asmuo buvo prieš tai patekęs į ligoninę, tačiau ne dėl koronaviruso, testas jam buvo atliktas po mirties, jis priklausė rizikos grupei.

Kovo mėnesį – 8 mirtys

Kovo 31 d. patvirtinta 8-oji mirtis nuo koronaviruso. Tai – Vilniaus universiteto Santaros klinikose gydytas senyvo amžiaus žmogus, dvi dienos prieš tai atvežtas iš Ukmergės ligoninės Slaugos skyriaus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kovo 28 d. pranešta apie dvi koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirtis. Vienas jų – 74 metų vyras, miręs kovo 26 dieną. Velionis buvo gydomas Ukmergės miesto ligoninėje, turėjo daug ligų. Apie kitą atvejį informavo Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. SAM patvirtino, kad tai – brandaus amžiaus žmogus, rizikos grupės, anksčiau gulėjęs ligoninėje, turėjęs daug gretutinių ligų.

Kovo 27 d. pranešta apie 5-tą mirties nuo COVID-19 atvejį. Asmuo mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje, tai patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

Taip pat apie du mirties nuo koronaviruso atvejus buvo pranešta kovo 25 d. Vienas jų – 79 metų rizikos amžiaus vyras, kuris gydėsi Ukmergės ligoninėje. Jam COVID-19 tyrimas buvo atliktas jau po mirties ir patvirtinta, kad buvo užsikrėtęs.

REKLAMA

Kitas miręs pacientas – Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydytojas sunkios būklės rizikos amžiaus grupės pacientas.

Kovo 20 d. pranešta apie pirmąją mirtį nuo koronaviruso. Ukmergėje nuo koronaviruso mirė garbaus amžiaus moteris, kuri iš Ukmergės ligoninės buvo paleista kovo 19 dieną, pranešė sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis. 

Kovo 24 d. pranešta apie mirusią 90-metę, kuri, naujienų portalo duomenimis, gulėjo toje pačioje palatoje su pirmąja auka. Pacientė kovo 16 dieną buvo išrašyta iš Ukmergės ligoninės. Dėl karščiavimo, bendro silpnumo kovo 23 dieną ji buvo atvežta į Santaros klinikas. Atlikus tyrimus jai nustatytas koronavirusas, ji gydyta intensyvios terapijos skyriuje.

REKLAMA

Svarbiausia informacija apie koronavirusą

Koronavirusas yra naujos struktūros koronavirusas, kuris niekada anksčiau nebuvo sukėlęs infekcijų žmonėms. Pagrindiniai jo simptomai yra panašūs į gripo: karščiavimas, kosulys, apsunkęs kvėpavimas ir kiti kvėpavimo sutrikimai. Sunkesniais atvejais koronavirusai sukelia plaučių uždegimą, sunkų ūmų respiracinį sindromą, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Pagal kovo 28 d. atnaujintą apibrėžimą, nuo šiol įtariamas COVID infekcijos atvejis apibūdinamas taip: asmuo su ūmia kvėpavimo takų infekcija (staigiai prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus IR 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo ar gyveno teritorijose, kur vyksta COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vietinis plitimas ar plitimas visuomenėje.

REKLAMA
REKLAMA

ARBA 

Asmuo su ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomais IR buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju. Be įtariamų atvejų laboratoriniai tyrimai dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atliekami ir šioms tiriamųjų asmenų kategorijoms (šios kategorijos asmenys yra tiriami dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) laboratoriškai ir tik patvirtinus atvejį apie jį yra pranešama ir pradedamos taikyti atvejo valdymo priemonės):

1) Asmuo su sunkia ūmia kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas) IR kuriam būtina hospitalizacija IR nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų šiuos simptomus.

2) Sveikatos priežiūros specialistai.

3) Kiti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Tikėtinu atveju laikoma: toks atvejis, kurio tyrimas dėl 2019-nCoV yra neaiškus arba kurio tyrimai buvo teigiami atlikus pan-coronavirus vertinimą. Patvirtintas atvejis yra asmuo, kuriam laboratorijoje patvirtinta COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), nepriklausomai nuo klinikos ir simptomų.

SAM įsakymas numato, kad visiems į šalį iš užsienio grįžtantiems asmenims privalomas 14 dienų karantinas.

REKLAMA

Tuo atveju, jei per 14-likos dienų izoliavimosi laikotarpį ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Specifinio gydymo nuo naujojo koronaviruso sukeltos infekcijos nėra, taikomas tik simptominis gydymas. Susirgusieji gali būti visiškai išgydyti, priklausomai nuo jų sveikatos būklės bei nuo to, kada pradedamas taikyti gydymas.

Norint išvengti koronaviruso patariama laikytis bendrųjų higienos taisyklių: plauti rankas su muilu ir šiltu vandeniu, dezinfekuoti rankas, laikytis čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo, ne mažiau, kaip 2–3 kartus per dieną vėdinti patalpas, kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius kambaryje (pvz., naktinius stalelius, lovų rėmus ir kitus miegamojo baldus).

Žmonėms, kurie dirba namuose nuotoliniu būdu ir vengia socialinių kontaktų, kad nesukeltų pavojaus savo sveikatai, patariama buvimui lauke rinktis tokias vietas, kuriose yra sąlygos išlaikyti saugų atstumą apie 2 metrus (pvz., nuosavas kiemas, miškas, parkas ir pan.).

Čaplinskas: koronavirusas pavojingesnis vyresnio amžiaus žmonėms:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų