„Žalgiris“ vos neprisižaidė su lygos autsaideriu

Šeštadienį Kauno „Žalgiris“ (17/1) Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL) pirmavo visas rungtynes, tačiau ketvirtame kėlinyje atleido vadeles, o po vyriausiojo trenerio Mariaus Kiltinavičiaus likusi Kėdainių „Nevėžio“ (5/13) ekipa dar sugebėjo pasispardyti.

Galiausiai fantastiškas rungtynes sužaidęs ir 28 taškus pelnęs Lukas Bieliauskas prametė labai svarbų tritaškį ir „Žalgiris“ šventė pergalę rezultatu 89:84 (22:17, 32:25, 20:15, 15:27)

Jau įpusėjus pirmam kėliniui „Žalgiris“ po K.C.Riverso dvitaškio susikrovė dviženklį pranašumą (15:6), tačiau per likusį kėlinio laiką „Nevėžiui“ dar pavyko šiek tiek priartėti prie šeimininkų (17:22).

Antrojo kėlinio pabaigoje po Edgaro Ulanovo tritaškio „Žalgiris“ įgavo rekordinę 12 taškų persvarą (52:40). Nors kitoje atakoje skirtumą dvitaškiu sumažino Viny Okouo, tačiau E.Ulanovas pačioje kėlinio pabaigoje išprovokavo varžovo pražangą ir pataikė du iš trijų baudos metimų bei žalgiriečiai po 20 minučių pirmavo 54:42. Per 20 minučių „Žalgirio“ gretoe E.Ulanovas buvo pelnęs 12 taškų, tuo tarpu „Nevėžio“ gretose įspūdingai žaidė Lukas Beliauskas, kuris pelnė 21 tašką (6/6 dvit., 2/4 trit., 3/3 baud.).

Trečiame kėlinyje „Žalgiris“ dar labiau padidino pranašumą ir po 30 žaidimo minučių jau pirmavo 17 taškų persvara (74:57). Pačioje kėlinio pabaigoje dvi technines pražangas iš eilės užsidirbo „Nevėžio“ treneris Marius Kiltinavičius, todėl likusį laiką svečiai turėjo žaisti be vyriausiojo trenerio. Ketvirtojo kėlinio pradžioje per 2 min. 30 sek.

„Nevėžis“ sugebėjo pelnyti 9 taškus, tuo tarpu „Žalgiris“ tik 2 ir komandas jau skyrė 10 taškų – 76:66. Likus žaisti 3 min. 25 sek. po Roko Jokubaičio tritaškio žalgiriečiai vėl įgijo dviženklę persvarą (85:74), tačiau tada „Nevėžis“ ir vėl spurtavo ir likus žaisti vos 59 sekundes po V.Okouo dvitaškio žalgiriečiai pirmavo vos 3 taškų persvara (87:84).

Kitoje atakoje L.Beliauskas prametė tritaškį, o pražangą puolime išprovokavęs T.Walkupas sumetė abi baudas bei padidino Kauno klubo pranašumą iki 5 – 89:84. Per likusias 15 sekundžių „Nevėžis“ stebuklo nesukūrė ir „Žalgiris“ padovanojo savo sirgaliams pergalę.

„Žalgiris“: K.Lukošiūnas, E.Ulanovas ir R.Jokubaitis – po 12, T.Walkupas 11, M.Gebenas 9.

„Nevėžis“: L.Bieliauskas 28, V.Okouo 17, M.Jucikas 12.