7
JAV rinktinė (nuotr. SCANPIX)

Pasiruošimą Pasaulio taurės turnyrui užtikrinta pergale baigė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinė, kuri Sidnėjuje 84:68 (20:9, 26:22, 18:16, 20:21) pranoko būsimus lietuvių varžovus Kanados krepšininkus.

7

Amerikiečiai nuo dvikovos pradžios šovė į priekį ir įpusėjus pirmajam kėliniui jau pirmavo 11:2. Nors kanadiečiai priartėjo (7:12), JAV rinktinė 8-ąją minutę pirmą kartą pirmavo dviženkliu skirtumu – 17:7. Skirtumas praktiškai nepakito ir sužaidus pirmąsias dešimt minučių – 20:9.

Antrajame ketvirtyje Greggo Popovičiaus kariauna toliau išlaikė dviženklį atotrūkį, bet kanadiečiams pavyko jį sumažinti perpus – 30:35. Vis dėlto JAV komanda geriau sužaidė paskutines 2 minutes ir ilsėtis išėjo turėdama dar didesnį atotrūkį nei prieš antrą atkarpą – 46:31.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė – toliau JAV rinktinė diktavo savo sąlygas. Nors sužaidus 4,5 minutės Kanada priartėjo (41:52), amerikiečiai spurtavo 8:0 bei dar labiau atitrūko – 60:41. Iki kėlinio pabaigos kanadiečiai tik nežymiai priartėjo – 47:64.

Paskutiniajame ketvirtyje JAV rinktinė ėmė triuškinti savo varžovus, kai jų pranašumas perkopė 20 taškų žymą – 78:54. Vis dėlto dvikovos pabaigoje kanadiečiams pavyko sumažinti deficitą ir nesėkmę jie patyrė 16 taškų skirtumu – 68:84.

JAV: Jaylenas Brownas 19, Kemba Walkeris (5 atk. kam.) ir Donovanas Mitchellas (5 kld.) po 12, Mylesas Turners 10 (15 atk. kam.), Harrisonas Barnesas 9.

Kanada: Kyle‘as Wiltjeras 21, Khemas Birchas 13 (6 atk. kam.), Kevinas Pangosas 7 (3/11 metimai).