Slovakijoje tęsiasi Europos vyrų beisbolo B diviziono čempionato pirmosios grupės turnyras.

Penktadienį Lietuvos rinktinė pusfinalyje po pratęsimo 12:7 nugalėjo Šveicarijos rinktinę ir pateko į finalą.

Šveicarai iki tol buvo laimėję visas trejas rungtynes.

Jau pirmajame kėlinuke lietuviai surinko 4 taškus ir išsiveržė į priekį, bet šveicarai kantriai mažino atsilikimą ir 5-ajame kėlinuke išlygino rezultatą (6:6).

Tada sekė 4 nerezultatyvūs kėlinukai, todėl prireikė žaisti pratęsimą.

10-ajame kėlinuke lietuviai žibėjo puolime ir surinko net 6 taškus. Šveicarai atsakė vos tašku, todėl turėjo pripažinti mūsiškių pranašumą.

Lietuva: Vytas Valinčius 3 taškai, Edvardas Matusevičius 3, Arūnas Dankovskis 2, Audrius Beliauskas 2, Kęstas Vilimas 1, Paulius Nenartavičius 1.

Kiek daugiau nei 4 kėlinukus metiko pozicijoje sužaidė Norvydas Žukauskas.

Vėliau jį pakeitė E. Matusevičius, užbaigęs rungtynes. Lietuvių varžovais finale taps Slovakijos ir Ukrainos rinktinių rungtynių laimėtojai.

Finalo nugalėtojai liepos 26-28 d. serijoje iki 2 pergalių susitiks su antrosios grupės nugalėtojais.

Tos serijos laimėtojai pateks į elitinį Europos beisbolo čempionatą ir ten galės tęsti kovą dėl vietos 2020 m. Tokijo olimpiadoje.