Šiuolaikinė žmona turi ne tik skaniai gaminti, bet ir nevengti prie pietų stalo pasiginčyti su vyru.
Apklausos, kurioje dalyvavo 2309 vyrų ir moterų, metu siekta išsiaiškinti, kaip keitėsi idealios žmonos paveikslas. Tyrinėtojų išeities taškas buvo garsusis 1950-ųjų metų „Geros žmonos vadovas", rašo Didžiosios Britanijos dienraštis „Daily Telegraph“.
Nors per 50 metų suvokimas, kokia turėtų būti ideali sutuoktinė, gana ženkliai keitėsi, tačiau vyrai iki šiol labiausiai vertina žmonos gebėjimą gaminti valgį.
Tačiau anksčiau vyrai vertino sutuoktinės nuolankumą, o dabar 59 proc. iš jų nori, kad ji gebėtų išsakyti savo nuomonę, pasiginčyti.
Beveik 70 proc. vyrų norėtų, kad žmonai nebūtų svetima ir matematika, nes tai jai padėtų rūpintis šeimos biudžetu.
Liūdnai pagarsėjusiame 1950-ųjų „Geros žmonos vadove“ buvo rašoma, jog moteris turi iš anksto žinoti, kuo pamaitins vyrą ir rūpintis, jog jam grįžus iš darbo pietūs jau garuotų ant stalo.
„Nesiskųskite, jei vyras negrįžta pietums ar netgi nepasirodo visą naktį. Tai smulkmena, palyginus su tuo, ką jam teko iškęsti darbe“, - rašo 1955 metais publikuotas straipsnis, kuriame neva cituojamas minėtas vadovas.
Tačiau yra įtarimų, kad šis straipsnis - falsifikacija, kuria tiesiog siekta išjuokti 1950-ųjų gyvenimo stilių. Mat straipsnio fotografijos yra iš 1957 metų ir buvo saugomos 1989 m. suformuotoje bibliotekoje. Be to, įtarimų kelia ir tai, jog mėnesinio žurnalo išleidimo data – „gegužės 13“, o ne tiesiog gegužė.
Tyrimas taip pat parodė, kad yra keletas neatitikimų tarp moterų ir vyrų įsivaizdavimo apie vienas kitą: pavyzdžiui, 72 proc. moterų mano, jog vyrai itin nemėgsta kartu su jomis vaikščioti po parduotuves, tačiau iš tiesų 63 proc. vyrų tai nesukelia neigiamų emocijų.
Be to, 65 proc. moterų mano, jog jų partneriai stengiasi visus buities darbus užkrauti ant jų pečių, tačiau beveik 75 proc. vyrų tvirtina, jog šiuos darbus reikia dalinti po lygiai.
Tačiau nuo 1950-ųjų nepasikeitė ir dar kai kas: šiuolaikiniai vyrai vis dar nori ne tik skanių pietų, bet ir šiek tiek laisvės. Dauguma pageidauja, jog jiems būtų suteikta galimybė pabūti su draugais, grįžti namo vėlai naktį ir dėl to nesusilaukti priekaištų.