Tarptautinio Vabzdžių fiziologijos ir ekologijos centro (ICIPE) surengta mokslinė ekspedicija Kenijoje pakartotinai aptiko rečiausią ir keisčiausią pasaulyje musę, pranešė „Physorg.com“.
Daktaras Robertas Copelandas ir jo kolegė daktarė Ashley Kirk-Spriggs Mormotomyia Hirsuta rūšies musę aptiko nuošalioje Ukazi Hill vietovės, esančios į rytus nuo Nairobio, oloje, sakoma pranešime.
Šios rūšies musės turi nepilnai susiformavusius sparnus, todėl negali skraidyti. Jos laikomas vienais rečiausių vabzdžių pasaulyje. Pirmą kartą Mormotomyia Hirsuta buvo atrasta 1933 metais, dar kartą šios musės buvo aptiktos 1948 m. Nors į Kenijos regioną tarp Thikos ir Garissos miestų buvo surengta ne viena ekspedicija, dar kartą šias „plaukuotas“ muses pavyko pamatyti tik po 62 metų.
Pasak daktaro R. Copelando, kadangi Mormotomyia Hirsuta musės negali skraidyti, egzistuoja didelė tikimybė, kad šie vabzdžiai yra išlikę tik labai nedideliame Ukazi Hill olų areale. Todėl, pasak mokslininko, šią vietą derėtų paskelbti nacionalinės reikšmės draustiniu ir užtikrinti tinkamą jo apsaugą.
Entomologų teigimu, Mormotomyia Hirsuta yra vieninteliai savo biologinės šeimos atstovai, o kai kurie musių specialistai mano, jog pavyks įrodyti, kad ši musių rūšis gali būti vienintelė, egzistuojanti tik Afrikoje ir niekur kitur.