Diagnozavę pacientams pandeminį (kiaulių) gripą, gydytojai turėtų ypatingą dėmesį skirti 50 metų ir vyresnio amžiaus pacientams: mirtingumas nuo A (H1N1) viruso ir jo sukeltų komplikacijų šioje amžiaus grupėje yra pats didžiausias.
Tai šiandien JAV išėjusiame žurnalo „Journal of the American Medical Association“ numeryje tvirtina Kalifornijos sveikatos apsaugos departamento specialistai.
Jų atlikto tyrimo rezultatai liudija, kad pandeminis, arba kiaulių, gripas iš esmės išlieka jaunų žmonių liga, tačiau juo užsikrėtę maždaug 50 metų žmonės susiduria su didžiausiu mirties nuo šios ligos pavojumi, praneša „CBS News“.
Kalifornijos valstijoje nuo pandeminio gripo mirė maždaug 11 proc. žmonių, užsikrėtusių virusu nuo šių metų balandžio 17 iki rugpjūčio 22 dienos. Iš viso per šį laikotarpį ši liga buvo diagnozuota 1088 asmenims. Nors dažniausiai į ligoninę buvo guldomi pandeminiu gripu susirgę vaikai, didžiausias mirtingumas buvo 50 m. ir vyresnių žmonių amžiaus grupėje, teigia Kalifornijos valstijos sveikatos departamento atstovai.
Pasak tyrimo autorių, bendras mirtingumas nuo pandeminio gripo sudarė 11 proc. (118 atvejų iš 1088), tačiau tarp 50-mečių ir vyresnių jis siekė net 18 – 20 proc.
Jaunesnių nei 18 metų Kalifornijos gyventojų mirtingumas nuo pandeminio gripo per pirmąsias 16 savaičių nuo epidemijos šioje valstijoje paskelbimo sudarė 7 proc. Ši amžiaus grupė sudaro apie trečdalį visų Kalifornijoje per minėtą laikotarpį diagnozuotų kiaulių gripo atvejų.
JAV sveikatos apsaugos pareigūnai pabrėžia, kad pandeminis gripas yra „jaunesniojo amžiaus žmonių liga“ ir jaunesnius nei 25 metų gyventojus įtraukė į prioritetinį skiepų nuo šios ligos sąrašą. Epidemiologų duomenys liudija, kad šioje šalyje daugiau nei pusę į ligonines dėl pandeminio gripo paguldytų žmonių sudaro jaunesni nei 25 metų amžiaus asmenys. Beveik 25 proc. visų nuo šios ligos mirusių žmonių sudaro šios amžiaus grupės atstovai.
Praėjusį penktadienį Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujausius mirtingumo nuo pandeminio gripo duomenis. Nuo šių metų balandžio, kai buvo identifikuotas A (H1N1) virusas, nuo jo sukelto pandeminio gripo pasaulyje mirė daugiau nei 5 700 žmonių, iš jų 4 175 – Šiaurės ir Pietų Amerikoje.