Apsauga ne tik nuo vabzdžių
Pasak firmos “Lauresta” rinkodaros vadybininkės Rimantės Meškytės, vienas veiksmingiausių sprendimų, padedantis užkirsti kelią į namus besiveržiantiems vabzdžiams, – apsauginiai langų ir durų tinkleliai.
Šiandien gamintojai gali pasiūlyti patogių, beveik nepastebimų, nesunkiai prie įvairaus dydžio ir formų ertmių pritaikomų tinklelių. Tvirtinami iš vidaus, jie netrukdo įprastai naudotis langais ir durimis.
Kokio tipo tinklelį geriausia pasirinkti, priklausys ne tik nuo to, kur jis bus montuojamas. Vienoks medžiagos tankumas tiks apsisaugoti nuo musių, uodų ir panašių vabzdžių, kitoks – nuo pačių smulkiausių skrajūnų , kaip mašalų. Pastarieji tinkleliai ypač aktualūs gyvenantiesiems arti vandens telkinių, tačiau sykiu jie mažiau pralaidūs orui. Turime ir antialerginių tinklelių, kurie pravers kamuojamiems šienligės, nes jie patikimai saugo nuo žiedadulkių. Tinkleliai nuo vabzdžių gali atlikti ir kitas funkcijas: "Lietingomis dienomis neapdairiai palikę langą, galite išlikti ramūs, kadangi tinklelis apsaugo ir nuo nestipraus lietaus. Beje, dar vienas privalumas žmonėms laikantiems kates, pro įsistatytus tinklelius, jūsų numylėtiniai atsitiktinai neiškris pro pravirą langą,", – pastebėjimu dalinasi R. Meškytė.
Pigiausi – rėminiai
Skirtingoms ertmėms patariama rinktis skirtingo tipo tinklelius.
Rėminiai tinkleliai yra paprasčiausios konstrukcijos ir funkcijų, tad ir pigiausi. Jie montuojami prie lango su papildomu rėmeliu ir tvirtinami iš išorinės lango pusės magnetais arba specialiais laikikliais.
Tokius tinklelius taip pat galima montuoti prie angos lauko terasoje.
Optimaliausia – ritiniai tinkeliai
Optimaliausiu sprendimu standartinio dydžio langams bei durims, R. Meškytė įvardina ritininius tinklelius.
Jie yra tvirtinami stacionariai, tačiau lengvai susisuka į kasetę lango viršuje arba šone – tai ypač patogu lauko durims. Tačiau yra ir šioks toks minusas – lango viršuje tvirtinamas ritininis tinklelis turi aukštoką slenkstį apačioje, todėl žengiant pro duris reikia būti apdairiam ir neužkliūti.
Durų ertmei labiau rekomenduojama rinktis į šoną susisukantį ritininį tinklelį: Nėra patogu kiekvieną kartą nusilenkti durims, pakelti tinklelį, o praėjus ir vėl lenktis jį nuleisti. Ypač aukštai pasiekti sudėtinga vaikams.
Didelių ertmių sprendimas – plisuoti tinkleliai
Didelėms ertmėms ypač tinka plisuoti tinkleliai. Pasak R. Meškytės, jie puikiai išsprendžia ir slenksčio problemą – šioje sistemoje jis beveik nepastebimas, vos septynių milimetrų aukščio. Tinklelis susistumia taip pat kompaktiškai, kaip ir ritininis. Šis tinklelis unikalus tuo, kad specialus mechanizmas leidžia lengvai kompensuoti rėmo netikslumus net iki 10 mm – tai aktualu tuo atveju, jei langas ar durys yra šiek tiek sukrypę ar nevisiškai lygūs.
Rinkodaros vadybininkė išvardijo ir kitus šio gaminio privalumus – plisuotą tinklelį sumontuoti ir išmontuoti labai paprasta, o jam gaminti naudojamas audinys, kuris nesiglamžo ir nepraranda formos. Šis tinklelis saugus ne tik dėl žemo slenksčio, bet ir todėl, kad šioje sistemoje nenaudojama įtempta spyruoklė, kaip ritininiame tinklelyje.
Tinklelių priežiūra nėra sudėtinga
Firmos “Lauresta” specialistų tvirtinimu, tinkleliai nuo vabzdžių yra ne tik veiksmingi, bet ir ilgaamžiai. Dažniausiai jiems gaminti naudojami atmosferos poveikiui atsparus stiklo pluošto audinys su PVC danga.
Milteliniu būdu dažomas aliumininis rėmelis nerūdija. Jis gali būti gaminamas ir iš nerūdijančio plieno. Pats audinys yra itin plonas, neutralios pilkos spalvos – jis visiškai nepastebimas ir netemdo patalpos.
Tad tinkleliai yra atsparūs vėjui, saulei bei lietui, savaime netrupa ir netrūkinėja. Kad jie laikytų ilgai, tiesiog reikėtų vengti mechaninių pažeidimų. Tinklelių priežiūra nėra sudėtinga. Kadangi, kaip ir langai, ilgainiui apdulka, pagal poreikį juos derėtų nuvalyti drėgna šluoste.
Nors populiariausi tinklelių rėmeliai yra balti, gamintojai gali pasiūlyti gausią spalvų paletę. Specialistų teigimu, svarbiausia, kad norimas spalvinis tonas nedisonuotų su pastato fasadu.