• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujas astrofizikų tyrimas atskleidė, kad mūsų Galaktika turi ne dvi, kaip buvo manoma anksčiau, o keturias spiralines vijas. Tai nustatė Lidso universiteto (D. Britanija) mokslininkai, vykdantys „Red MSX Source Survey“ tyrimų projektą.

REKLAMA
REKLAMA

Visi žino, kad, esant kokio nors objekto viduje, labai sunku spręsti apie jo išorinę dalį. Panašiai yra ir su mūsų Paukščių Taku, tarp kurio centro ir pakraščio skrieja Saulės sistema. Anksčiau astronomai manė, kad mūsų Galaktika turi 4 spiralines vijas, tačiau 2008 m. gauti NASA kosminio teleskopo „Spitzer“ duomenys atskleidė, kad jos tėra tik 2.

REKLAMA

Britų astrofizikų tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „Monthly Notices of the Royal Astronomical Society“.

„Tai nereiškia, kad mūsų tyrimų rezultatai teisingi, o „Spitzer“ – klaidingi. Abiejuose tyrimuose ieškota skirtingų dalykų, – aiškina Lidso universiteto astrofizikas Melvinas Hoare'as. – „Spitzer“ ieškojo tik sąlyginai šaltų ir nemasyvių žvaigždžių, panašių į mūsų Saulę, o jų žymiai daugiau, nei masyvių, kurių ieškojome mes“.

REKLAMA
REKLAMA

„Red MSX Source Survey“ tyrimų projekto mokslininkai sistemingai ieško jaųnų ir masyvių žvaigždinių objektų, ir gauti rezultatai liudija, kad tokie mūsų Galaktikos objektai yra susigrupavę į keturias dideles spiralines vijas, vadinamąsias „rankoves“, skelbia „Popsci.com“.

Kita vertus, šaltesnės ir mažesnės masės žvaigždės yra pasiskirsčiusios dviejose vijose. Būtent tai prieš 5 metus patvirtino „Spitzer“ kosminis teleskopas. Šios žvaigždės į jas didesnės traukos jėgos buvo pritrauktos iš pirminių jų formavimosi vietų mūsų Galaktikoje, sakoma pranešime.

Jaunų masyvių žvaigždžių galima rasti visose keturiose spiralinėse vijose, nes jų gyvybinis ciklas trumpesnis, nei šaltesnių, todėl jos lieka ten, kur ir susidarė. Mokslininkai pabrėžia, kad masyvios žvaigždės gali formuotis visose keturiose Paukščių Tako spiralinėse vijose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų