• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 

Pasaulinė anglies dvideginio emisija 2021-aisiais, palyginti su ankstesniais metais, išaugo 6 proc. ir pasiekė rekordines apimtis – 36,3 mlrd. tonų, pranešė Tarptautinė energetikos agentūra (TEA).

Jos ataskaitoje pažymima, kad pagrindinė to priežastis – atsigavęs akmens anglies naudojimas, kuris sudarė daugiau kaip 40 proc. išmestų teršalų – 15,3 mlrd. tonų. Tai – taip pat istorinis rekordas, 0,2 mlrd. tonų didesnis už ankstesnįį, 2014 metais užfiksuotą.

Užpernai COVID-19 pandemija sukėlė elektros energijos paklausos nuosmukį, dėl kurio CO2 emisija pasaulyje sumenko 5,2 procento.

„Tačiau nuo to laiko pasaulis patyrė itin spartų ekonomikos atsigavimą dėl precedento neturinčių fiskalinių ir monetarinių skatinimo priemonių bei spartaus, nors ir netolygaus vakcinavimo. Energijos paklausos atsigavimas pernai nepalankių gamtinių ir energetikos rinkos sąlygų fone paskatino deginti daugiau anglių, nepaisant energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos itin spartaus augimo“, – teigiama TEA ataskaitoje.

REKLAMA
REKLAMA

CO2 emisijų augimas praėjusiais metais buvo užfiksuotas beveik visuose pasaulio regionuose, o pokyčiai svyravo nuo mažiau nei 1 proc. (Japonijoje) iki daugiau kaip 10 proc. (Brazilijoje ir Indijoje). Kinijoje teršalų išmetimas į atmosferą  augo 5 proc., o JAV ir ES – apie 7 procentus.

Kinijos anglies dvideginio emisija pernai viršijo 11,9 mlrd. tonų, o tai sudarė trečdalį viso pasaulinio kiekio, konstatavo TEA.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų