Projekto „Lone Signal“ (Vienišas signalas) kūrėjai nutarė, kad geriausias būdas pasiekti galbūt kur nors tolimose planetose gyvenančias protingas būtybes - leisti tai padaryti visiems savo žinutę pasiųsti norintiems Žemės gyventojams.
Birželio 18-tą dieną startavęs projektas turės prieigą prie Džeimsburgo (JAV, Kalifornija) radijo teleskopo, kuris siųs šias žinutes nusitaikęs į arčiausiai nuo Žemės esančias žvaigždes, turinčias savo planetų sistemas, kuriose bent viena planeta patenka į vadinamąją „gyvybės zoną“ – sritį, kurioje yra sąlygos vandeniui išlikti skysčio būvyje.
Prisijungus prie „Lone Signal“ svetainės, bus galima įkelti savo pranešimą kitiems pasauliams - tekstinę žinutę, nuotraukas, garso ir vaizdo įrašus, kurie bus pasiųsti kitoms planetoms.
„Lone Signal“ teigimu, tai bus pirmasis pranešimų protingai gyvybei siuntimo (angl. messaging to intelligent life, METI) eksperimentas, paversiantis Žemę tarsi švyturiu, nuolat siunčiančiu prasmingus signalus. Idėjos autorių vertinimu, iki šiol METI signalai buvo siunčiami nereguliariai, juos, užgožtus galingesnių radijo šaltinių, kaip karinių radarų, įvairių kitų radijo signalų ir triukšmų turėjo būti sunku užfiksuoti.
„Lone Signal“ neatmeta ir tam tikrų grėsmių galimybės, tačiau tiki, kad galima kontakto su nežemiškomis būtybėmis nauda turėtų nusverti pavojus.