Idėja nusigauti į tolimiausius planetos kampelius per valandą ar kitą nėra nauja. Tačiau kelissyk už garsą greičiau skrendančių lėktuvų koncepciją gali pakeisti šis tas efektyvesnio – magnetiniai hipertuneliai.
Sistemos „Evacuated Tube Transport“ (ETT) projektuotojai žada, jog kelionė iš Niujorko į Pekiną hipertuneliu užtruktų ne ilgiau kaip dvi valandas. Maža to, kelionės metu nevargintų triukšmas. O kelionė atsieitų gerokai pigiau nei skrydis, kelionė įprastu traukiniu ar automobiliu. Ir greičiau nei pačiu greičiausiu lėktuvu, net jei jis – reaktyvinis.
Idėja grindžiama patentuotu išradimu (US Patent 5950543), užregistruotu dar 1999 m. Trumpai tariant, išradimas yra ne kas kita, o specialus minitraukinys (maždaug automobilio dydžio keleivinė kapsulė) ant magnetinės pagalvės (angl. – „maglev“, „magnetic levitation“). Tokios kapsulės judėtų ne atvira erdve, o specialiais transportiniai tuneliais, kuriuose superlaidūs magnetai ir kitos specialios konstrukcinės sąlygos leistų traukiniui išvystyti nepaprastai didelį greitį.
Kapsules stumiančių jėgų sistema būtų integruota į tunelio infrastruktūrą, o ne į pačias kapsules. Tad iš principo pats „traukinys“ neturėtų jokių judančių (pakabos, važiuoklės) detalių, o tai gerokai sumažintų jo svorį. Iš esmės tokia transporto priemonė sklęstų, įgreitinama magnetinės jėgos. Beje, įgreitinama pavydėtinai efektyviai: didžioji dalis įsibėgėjimui skirtos energijos rekuperuojama stabdymo metu.
Hipertunelių skersmuo nebūtų didelis – planuojama, jog jis sieks ne daugiau kaip 1,5 metro. Aeordinaminio pasipriešinimo sumažinimui tunelio viduje tvyrotų gerokai išretintas oras. Maždaug automobilio dydžio keleivinės kapsulės į hipertunelius patektų pro specialius šliuzus. Vienos tokios kapsulės svoris su keleiviais neturėtų viršyti 550 kg. Hipertunelyje kapsulė išvystys maždaug 6,5 tūkst. km/h greitį.
Tikslus maksimalus greitis priklausys nuo kelionės nuotolio ir, savaime suprantama, laiko, skirto įsibėgėjimui. Kad įsibėgėjimas nekeltų nemalonių pojūčių (iki 1 g), 6,5 tūkst. km/h greitis būtų pasiekiamas per 3 minutes. Per tą laiką kapsulė nuskries apie 160 km. Sistemos kūrėjų įsitikinimu, santykinai netolimoms kelionėms turėtų pakakti ir 600 km/h maksimalaus greičio.