• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskutinį pavasario mėnesį elektroninio pašto šiukšlių srautas nuseko: bendrame elektroninio pašto duomenų sraute jų dalis sumažėjo 3,4 proc. ir nuo metų pradžios pasiekė minimalų lygį – 73,8 proc. Nepaisant to, didelę riziką vartotojams kelia ne tik pavojingi elektroninio pašto laiškų priedai, bet ir kitos interneto sukčių gudrybės, teigiama programinės įrangos gaminhtojos bendrovės „Kaspersky Lab“ pranešime

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos atstovų, vis dažniau sutinkami pasiūlymai bendradarbiauti su įvairių kiniškų prekių tiekėjais. Paprastai tokių trumpų laiškų siuntėjai siūlo didelį pelną parduodant abstrakčius plastmasės arba tekstilės gaminius. Pavyzdžiui, gegužės mėnesį buvo daug kojinių gamintojų pasiūlymų. Tokius laiškus drąsiai galima priskirti naujam sukčiavimo būdui, kuris labai primena Nigerijos aferistų stilių: jie naudojasi investuotojų dėmesiu Kinijos rinkoms ir atakuoja verslininkus ieškančius kinų gamintojų kontaktų, tikėdamiesi iš jų išvilioti pinigus už „orą“, o paskui tiesiog dingti.

REKLAMA

Globalių elektroninio pašto šiukšlių srautų pasiskirstymo reitingų lentelėse Kinija nustūmė Indiją į antrą vietą.

„Tokį elektroninio pašto šiukšlių sumažėjimą galima aiškinti sezoniškumu, tad realu, jog panašus šiukšlių kiekis išsilaikys iki rugpjūčio. Tačiau gali būti, kad šis reiškinys yra sisteminis ir greitai elektroninio pašto šiukšlių lygis kris žemiau 70 proc., – komentuoja „Kaspersky Lab“ vyresnioji analitikė Marija Namestnikova. – Nors gegužę mūsų prognozės dėl užsakomųjų brukalų sumažėjimo nepasitvirtino, vis tiek manome, kad jų kiekis vasaros pradžioje sumažės. Tuo pačiu daugės reklaminių brukalų, siūlančių remonto, gerbūvio ir nekilnojamojo turto pardavimo paslaugas“.

Išsami 2012 m. gegužės mėnesio elektroninio pašto brukalų tyrimo ataskaita skelbiama internete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų