• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Išėjimas į pensiją gali neigiamai atsiliepti vyresniojo amžiaus žmonių sveikatai, nustatė JAV mokslininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Merilendo universiteto atlikto tyrimo, kuriame dalyvavo 12 189 žmonės, rezultatai atskleidė, kad tų, kurie dirba išėję į pensiją – nors ir ne visą darbo dieną – sveikata yra geresnė, nei nedirbančių jų bendraamžių.

REKLAMA

Pradėjus šį sveikatos stebėjimo tyrimą jo dalyviams buvo nuo 51 iki 61 metų. Kas 2 metus per visą šešerių metų laikotarpį tiriamieji informuodavo specialistus apie savo fizinės ir psichinės sveikatos būklę, finansinę padėtį, užimtumą ir gyvenimo būdą. Tyrimo dalyvių sveikata taip pat buvo reguliariai tikrinama klinikose.

REKLAMA
REKLAMA

Analizuodami tyrimo metu gautus duomenis, mokslininkai atsižvelgė į tiriamųjų lytį, išsilavinimą, socialinę padėtį ir kitus veiksnius, pranešė BBC.

Paaiškėjo, kad pensininkai, įsidarbinę toje veiklos srityje, kuri buvo panaši į jų darbo pobūdį pastaraisiais metais, psichiškai buvo sveikesni už tuos, kurie leido laiką namuose. Tačiau tie, kurie, išėję į pensiją ir gavę darbą, visiškai pakeitė veiklos pobūdį, neretai patirdavo psichinės sveikatos veiklos sutrikimų. Pasak mokslininkų, tai susiję su tuo, kad prisitaikymas prie naujo darbo žmonėms sukelia stresą, o tai neigiamai veikia psichinę sveikatą.

Be to, nustatyta, kad psichinė tiriamųjų sveikata buvo tiesiogiai susijusi su fizine jų būkle. Jei į pensiją išėję žmonės nepatirdavo stresų, jų gyvenimo būdas būdavo aktyvesnis, juos mažiau kamuodavo vadinamieji senatvės negalavimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų