Žurnalistai neturėtų būti sekami vien todėl, kad yra žurnalistai.
Tai pareiškė Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius, atsiliepdamas į „Lietuvos ryto“ pranešimą, kad dienraščio žurnalistai, atskleidžiantys netinkamą politikų elgesį, yra sekami.
„Tikimės, kad taip šį kartą nėra. Jei yra informacija renkama apie žurnalistus, tai turi būti tik su visom sankcijom, su visais reikalingais sprendimais ir rimtais pagrindais“, - sakė D.Radzevičius.
„Lietuvos ryto“ žiniomis, Generalinės prokuratūros vadovas Algimantas Valantinas davė nurodymą sekti kai kuriuos šio dienraščio žurnalistus.
Dienraščio žiniomis, nuo pirmadienio klausomasi visų jų telefonų - mobiliųjų, namų, darbo. Teismas, anot „Lietuvos ryto“, leido klausytis žurnalisto Audriaus Kutrevičiaus pokalbių telefonu. Jis pirmasis paskelbė dabar jau buvusį Seimo pirmininką Viktorą Muntianą demaskuojančią medžiagą.
Kol kas neaišku, ar teismo sankcija duota ir kitų „Lietuvos ryto“ žurnalistų sekimui.
Pasak D.Radzevičiaus, jei paaiškės, kad šie veiksmai nesankcionuoti ir neteisėti, kažkas turės už tai atsakyti.
Prieš kelias savaites į karą prieš dienraštį kvietė ir politikai. Nepatenkinti dėl kritikos, Seimo konservatoriai ragino partijos narius ir rėmėjus dienraščio neskaityti ir neprenumeruoti.
LŽS pirmininkas į tokius politikų užmojus siūlo reaguoti „paprastai“.
„Tai ne žurnalistų ar žiniasklaidos priemonių problema. Auditorija paprastai tokį dalyką įvertina kaip dar didesnę reklamą leidiniui. Kuo labiau politikai kritikuoja ar puola vieną ar kitą žiniasklaidos priemonę, tai tampa tik dar didesne reklama jai“, - sakė D.Radzevičius.