• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su Taivanu draugiškus ryšius palaikantys Seimo nariai sutinka, kad nuo karo Ukrainoje pradžios išaugęs karinei pramonei skirtų staklių tiekimas iš salos į Rusija yra problema. 

Su Taivanu draugiškus ryšius palaikantys Seimo nariai sutinka, kad nuo karo Ukrainoje pradžios išaugęs karinei pramonei skirtų staklių tiekimas iš salos į Rusija yra problema. 

REKLAMA

Sausio pabaigoje nepriklausomas Rusijos tinklapis „The Insider“ kartu su Taivano leidiniu „The Reporter“ atlikęs bendrą žurnalistinį tyrimą paskelbė, kad Taivanas per pastaruosius metus tapo svarbiausiu metalo apdirbimo staklių tiekėju Rusijos karinei pramonei.   

„Esu skaitęs tą tyrimą. Labai gaila, kad jis atsirado mums jau grįžus iš Taivano. Mes apie tai, be abejo, būtume turėję diskusiją. Be abejo, mes esame draugai, bet čia, čia, čia ir yra problemos. Aš noriu pažiūrėti į jūsų akis ir pasakyti, ką jūs galite padaryti daugiau“, – šeštadienį LNK žinioms sakė Seimo parlamentinių ryšių su Taivanu grupės pirmininkas konservatorius Matas Maldeikis.

Jis formavo 11 Seimo narių delegaciją, kuri sausio 20–27 dienos dalyvavo susitikimuose su Taivano valdžios atstovais Taibėjuje.

REKLAMA
REKLAMA

M. Maldekis pažymėjo, kad Taivanas buvo viena pirmųjų šalių, prasidėjus karui Ukrainoje įvedusi sankcijas Rusijai.

„Kaip supratau iš pačio tyrimo ir iš pačios situacijos, čia yra business-to-business – verslas verslui – klausimas, kuriame mes tą matome su visa Vakarų istorija“, – teigė M. Maldeikis.

REKLAMA

Parlamentinių ryšių su Taivanu grupei priklausantis valdančiųjų „laisviečių“ atstovas, Seimo vicepirmininkas Vytautas Mitalas sako, jog nustoti dirbti su Rusijos pramone yra Taibėjaus garbės reikalas.  

„Jeigu yra kažkokių nenaudėlių, kurie ten eksportuoja, parduoda prekes, kurios gali būti naudojamos Rusijos karinei pramonei auginti, man atrodo, kad tai yra Taivano garbės klausimas tuos klausimus išsispręsti ir užkardyti“, – LNK žinioms sakė V. Mitalas.

„The Insider“ paskelbto tyrimo duomenimis, nepaisant 2023-ųjų sausį Taibėjaus įvestų sankcijų staklių tiekimui į Rusiją, ši įranga iš Taivano čia keliauja laivais per trečiąsias šalis, daugiausia – Kiniją ir Turkiją. 

Remdamasis tarptautinėje prekybos duomenų platformoje NBD esančiais Rusijos muitinės duomenimis, „The Insider“ skelbia, kad 2023 metų kovą–rugsėjį Maskva iš Taivano importavo 193 vienetų staklių už beveik 29 mln. JAV dolerių. 

Tai puikiai charakterizuoja Konservatorių-Tėvynės sąjungos partiją ir jos tikrąjį veidą. Kažkaip visada gaunasi taip, kad jų “patriotinė” retorika absoliučiai prieštarauja jų veiklos rezultatams. Manau visi sutiks, kad per savo kelias kadencijas jų vyriausybės nusipelnė putininei rusijai neįsivaizduojamai daug. Istorija su Taivanu tik eilinį kartą tai patvirtina.
[LR] klapčiukai dėl [TAIVANIO] susipyko su CAINA, daugybė verslų neteko CAINOS rinkos, gyventojai neteko darbų ir gerbūvio tam, kad [TAIVANIS] tiektų stakles, t. y., priemones, kad [RUSIJA] įgautų galias nušluoti tai, kas yra [Lietuvos] teritorijoje, nuo žemės paviršiaus? - LOL LOL LOL LOL

Na ką šunauja! Ir toliau lauksite (pais)rinkimų kaip išganymo nuo bėdų? - Jei taip, tai žinokite: (pasi)rinkimai nieko nepakeis.
"Vičiūnų grupė" buvo įtraukta į karo rėmėjų sąrašą. Tai gal metas pervadinti Taivano atstovybę į Karo rėmėjo Taipėjaus atstovybę? Ir vertybinės politikos turistai turėtų pritarti, ir su Kinija santykiai pagerės?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų