Vokietija leido skiepyti „AstraZeneca“ vakcina žmones nuo 65 metų

Vokietijos vakcinų komisija pateikė rekomendaciją, kad žmonės nuo 65 metų gali būti skiepijami vakcina nuo koronaviruso, sukurta bendrovės „AstraZeneca“ kartu su Oksfordo universitetu, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Vakcinų komisija dabar rekomenduoja skiepyti „AstraZeneca“ vakcina ir vyresnius kaip 65 metų žmones. Tai gera žinia vyresniems žmonėms, laukiantiems pasiskiepyti“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas.

Vokietija anksčiau sakė neturinti pakankamai duomenų, kad suteiktų leidimą vartoti šią vakcina vyresniems žmonėms, bet pakeitė poziciją, atsižvelgusi į naujausių tyrimų rezultatus.

„Naujausi duomenys taip pat rodo, kad ši vakcina yra dar veiksmingesnė, kai antroji dozė yra suleidžiama praėjus 12 savaičių po pirmosios“, – sakė J. Spahnas.

Jis pridūrė, kad, atsižvelgiant į naujas rekomendacijas, netrukus bus pakeistas Vokietijos skiepijimo įstatymas.

Trečiadienį Vokietijos kanclerė Angela Merkel pareiškė, kad komisija pakeis savo poziciją dėl skiepijimo bendrovės „AstraZeneca“ vakcina.

Pastarosiomis savaitėmis Vokietijos vyriausybė sulaukė kritikos dėl painios komunikacijos apie „AstraZeneca“ vakciną, dėl kurios visuomenei susidarė įspūdis, kad ši vakcina yra mažiau veiksminga už „Pfizer-BioNTech“ ir „Moderna“ produktus.

Uždegta žalia šviesa vyresnių nei 65 metų žmonių vakcinavimui turėtų padėti Vokietijai ištaisyti šią padėtį ir pagreitinti lėtai vykstančią skiepijmo kampaniją.


Rašyti komentarą...
O
Ona
2021-03-04 16:32:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl nuo 65 o ne iki 65 o Grybauskaitė kokiu skiepu paskiepita aišku paslaptis
Atsakyti
0

H
Hau
2021-03-04 19:07:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Merkelienė nusprendė, kad ir pas juos per daug senų žmonių ?
Atsakyti
0

T
TAIKAD
2021-03-05 07:55:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Juokinga tai kad pasirodo žinodami jog tokio tipo virusai greit mutuoja ėmėsi kurti vakciną kuri elementariai bus nebeveiksminga, nes patys sako virusas greit mutuoja.Tad kam skiepytis neaiškiu skysčiu kuris nepraėjęs visų bandymų?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų