REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus valdančioji koalicija – dar ilgai ir laimingai?

Nepaisant nuolat pasigirstančių opozicijos grasinimų Vilniaus merui Juozui Imbrasui ir raginimų vienytis ir versti neveiksnią daugumą, kol kas, regis, koalicija tik stiprėja.

REKLAMA
REKLAMA

Keturis narius vienijanti Vilniaus miesto tarybos Nepriklausoma frakcija prisijungė prie valdančiosios „Tvarkos ir teisingumo“, socialdemokratų ir Lenkų rinkimų akcijos koalicijos.

REKLAMA

Po ketvirtadienį pasiekto susitarimo mažumos koalicija taryboje virto daugumos ir dabar vienija 28 narius. Pastaruoju metu koalicijoje buvo 24 nariai. Vilniaus miesto savivaldybės taryboje iš viso yra 51 vieta.

Anot Nepriklausomųjų frakcijos nario Gintaro Kazako, pavyko susiderėti ir dėl postų. Už paramą nepriklausomieji nori vieno komiteto pirmininko posto, mero patarėjo vietos bei Privatizavimo komisijos pirmininko kėdės bei vicemero posto.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes susitarėme, tvarkingai susiderėjome, pasirašėme, be jokių keblumų“, - BNS sakė G.Kazakas.

Jis kol kas neatskleidė, kas iš frakcijos narių pretenduos užimti vicemero kėdę.

Šiuo metu laisvi du vicemero postai. Vienas anksčiau priklausė Liberalų sąjūdžiui, metus deklaravusiam paramą valdančiajai daugumai. Antrasis vicemero postas liko laisvas, kai jį paliko iš socialdemokratų partijos pašalintas, bet valdančiojoje daugumoje tebedirbantis Algirdas Paleckis.

Socialdemokratams, kurie kartu su partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Lenkų rinkimų akcija yra sudarę valdančiąją koaliciją, vicemero kėdė priklauso pagal partijų susitarimą. Tačiau postas, kurį paliko liberalsąjūdiečiai, lieka laisvas, nes buvo įsteigtas opozicijai, bet niekas iš opozicijos atstovų nenori dirbti su valdančiaisiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konservatoriai pastaruoju metu bandė inicijuoti pokyčius sostinės valdžioje - buvo derėtasi su Artūro Zuoko vadovaujamais liberalcentristais bei Liberalų sąjūdžiu, o vėliau dėl paramos norėta kalbėtis su socdemais.

Opozicija nevieninga

Tuo tarpu pakalbinti opozicijos atstovai vieningos nuostatos neturėjo.

Liberalcentristas Algimantas Vakarinas buvo nustebęs. „Kol kas šito negirdėjau. O pranešimas paskelbtas oficialiai?“, - stebėjosi liberalcentristas.

Portalui „Balsas.lt“ jis teigė, jog derybos dėl alternatyvios daugumos tebesitęsia. „Tariamės ir su konservatoriais, ir su tais pačiais nepriklausomaisiais“, - sakė jis.

REKLAMA

Tuo tarpu liberalsąjūdietis Vidmantas Martinkonis, taip pat negirdėjęs apie tokį sprendimą, juo nesistebėjo.

Jo teigimu, su liberalcentristais susitarti vis dar trukdo Artūro Zuoko buvimas partijos vadovu. „Kaip jo nebeliko?

Vadovauja jis dar partijai. Kaip jo nebeliko? Jei jis sugeba valdyti Vidaus reikalų ministeriją (jai vadovauja liberalcentristas Regimantas Čiupaila – I. G.)? Jei savivaldybėje vis dar tebėra A. Vakarinas – pagrindinis visų A. Zuoko reiklų vykdytojas?“ – piktinosi V. Martikonis.

Paklaustas, ar partijos principine nuostata nebuvo A. Zuoko pašalinimas iš tarybos, o ne iš partijos vadovų, V. Martikonis išsigynė. „Aš kiek žinau mūsų partijos nuostatas, kol vadovauja LiCs anksčiau mano minėtas pilietis (A. Zuokas – I. G.), mes į tokias koalicijas negalim jungtis“, - tvirtino parlamentaras, nepaisant to, kad anksčiau jo bendrapartiečiai teigė kitaip.

REKLAMA

Pasak jo, nėra svarbiausia nuversti vieną ar kitą valdančiąją daugumą – visos valdančiosios daugumos užprogramuotos būti kritikuojamos. Svarbiausia reikia stengtis dalyvaujant kažkokiuose miesto tarybos procesuose, užtikrinti maksimalų teisingų sprendimų maksimalų kiekį.

Pasak jo, pirmiausia opozicija turi susitarti dėl konkrečių kandidatų į merus ir vicemerus. Tada, žinant, kad tie žmonės nesusitepę (tarp susitepusių jis paminėjo ir konservatorių V. Navicką), galima ir tartis.

„Mes nesakom, kad šita koalicija yra be priekaištų. Svarbu asmenys. Net ir „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos yra padoresnių žmonių nei LiCs“, - apibendrino Tarybos narys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu valdančiąją koaliciją sostinės taryboje sudaro „Tvarka ir teisingumas“ (12 mandatų), Lenkų rinkimų akcija (6), socialdemokratai (6) bei Nepriklausoma frakcija, kurią sudaro iš „tvarkiečių“ frakcijos išėję G.Kazakas ir Olegas Gluchovas bei du Rusų sąjungos atstovai.

Liberalų sąjūdžiui rinkimai lėmė 4 vietas, jie skelbiasi esantys konstruktyvia opozicija. Valdantiesiems oponuojantys konservatoriai taryboje turi 10 vietų, liberalcentristai - 9.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų