Vilniaus universitetas Macronui suteiks garbės daktaro vardą

Vilniaus universiteto (VU) senatas nutarė garbės daktaro vardą suteikti Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui.

Iškilminga ceremonija įvyks E. Macronui lankantis Vilniuje kitą savaitę, pranešė VU.

Pasak universiteto rektoriaus Rimvydo Petrausko, garbės daktaro vardas Prancūzijos vadovui suteiktas už vizionierišką Europos universitetų aljanso idėją – sukurti jungtinius Europos universitetų tinklus ir išplėsti „Erasmus+“ mainų iniciatyvą.

„Galima teigti, kad Prancūzijos prezidentas pradėjo šių reikšmingų pokyčių procesą ir tai padarė išsaugodamas klasikinio universiteto idėją ir pagarbą autonomiškumui“, – sakė R. Petrauskas.

Anot VU pranešimo, pirmąkart E. Macronas Europos universitetų tinklo siūlymą suformulavo kalbėdamas Sorbonos universitete Paryžiuje 2017 metais. Ši kalba tapo ES vadovų Geteborgo susitikimo vizijos pagrindu švietimo ir kultūros srityje. Investicijas į žinias ir kultūrą E. Macronas įvardijo kaip vieną iš pagrindinių elementų, leisiančių pasiekti proveržį probleminėse srityse stiprinant Europos identitetą, užtikrinti kultūrinio intelekto ugdymą ir kalbinę įvairovę, padidinti socialinę įvairovę ir judumo prieinamumą visiems, stiprinti Europos studijas visuose švietimo lygmenyse.

Po dvejų metų Europos Komisija paskelbė apie pirmuosius bandomuosius Europos universitetų tinklus, jiems skirtas 5 mln. eurų finansavimas bendroms struktūroms sukurti ir partnerystei stiprinti.

Dabar Europos universitetų aljansas jungia Vilniaus, Liono (Prancūzija), Bergeno (Norvegija), Graco (Austrija), Leipcigo (Vokietija), Paduvos (Italija) ir Granados (Ispanija) universitetus.

E. Macronas VU ketina lankytis rugsėjo 29 dieną. Jis dalyvaus diskusijoje su studentais.


Rašyti komentarą...
x
xxL
2020-09-23 08:49:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bla bla bla... VU turėtų būti gėda vien dėl pasiūlymo suteikti putino kekšei Makronui VU garbės daktaro vardą. Lukašenkai gal tuo pačiu suteiks, nes jis labai Baltarusijos studentus myli nes muša.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų