• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas nusprendė Seimą iškeisti į Europos Parlamentą (EP) ir jame kritikuoti Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA

Save vadina kovotoju

- Esate Seimo narys, bet balotiruojatės į EP. Ką ketinate ten veikti, jei būsite išrinktas? – „Balsas.lt savaitė“ paklausė V. Uspaskicho.

REKLAMA

- Esu realistas, žinau, kad didelės įtakos ten neturėsime. Pirmiausia ketinu siekti, kad visa Europa sužinotų, kokia Lietuvoje bloga žmogaus teisių padėtis. Asmeniniu pavyzdžiu ir patirtimi galėsiu įrodyti, kad Lietuva šiandien nėra tikra demokratinė valstybė.

- Kitaip sakant, spręsite asmenines problemas, susijusias su jums pareikštais įtarimais byloje, kuri visa dar tęsiasi?

- Nenorėčiau, kad iškraipytumėt mano žodžius. Aš pajėgus apsiginti. Tiesiog manau, kad asmeniniu pavyzdžiu galiu padėti paprastam Lietuvos žmogui. Ne kiekvienas yra toks stiprus ir ne kiekvienas gali taip ilgai bei atkakliai kovoti.

REKLAMA
REKLAMA

Aš galėčiau ir Lietuvoje apsiginti, bet pasitelkdamas asmeninę patirtį noriu pasiekti, kad Europos teisinė sistema būtų pradėta taikyti ir Lietuvoje, kad žmonės galėtų apsiginti.

- Kaip ketinate tai padaryti?

- Paprastai. Jeigu būsiu išrinktas į EP, Generalinė prokuratūra iškart turės kreiptis dėl mano teisinės neliečiamybės panaikinimo. Lietuvoje tas klausimas per Seimo daugumą perėjo buldozeriu, niekas nieko nesiklausė. O Europoje veikia sistema, kuria aš labiau tikiu. Manau, viską ten papasakosiu: kaip byla tempiama trečius metus, kaip negerbiamos žmogaus teisės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikiuosi, kad Europa sužinos apie Lietuvos padėtį ir privers ją pakeisti.

Taip pat Europai reikia žinoti, kaip Lietuvoje pažeidžiamos žmonių teisės per rinkimus. Jūs jaučiate, kad dabar bus rinkimai? Žmonėms uždrausta net tušinuką padovanoti. Viskas dėl skaidrumo? Kokio skaidrumo? Kad žmonės negautų informacijos ir nežinotų, ką renka? Kur dar pasaulyje Vyriausioji rinkimų komisija gali pasakyti, kam kiek laiko kalbėti per televiziją? Taip padaryta sąmoningai, nes yra naudinga pagrindinėms sisteminėms partijoms, kaip jos save vadina. Kad tik niekas nesužinotų apie kitus.

REKLAMA

Mintys apie Lisabonos strategiją

- Apie ką dar papasakotumėte Europai?

- Turiu savo nuomonę apie Lisabonos strategiją. Dar tada, kai ji buvo pristatoma, atvirai išsakiau, kad nė vienas iš jos punktų nebus įgyvendintas. Iš pradžių strategijos kūrėjai buvo šokiruoti, bet kai išaiškinau, sutiko. Sakė, kad vis tiek reikia stengtis.

- Kuo jums nepatinka Lisabonos strategija?

- Ten viskas labai gražiai parašyta. Pasisakoma už demokratiją – to negalime atsisakyti. Taip pat už ekologiją, socialinį gerovę ir panašiai. Ko nors reikia atsisakyti, nes visa tai mums kainuoja.

REKLAMA

- Ką iš minėtų dalykų išmestumėte į šiukšlių dėžę?

- Demokratiją, aišku, turime puoselėti, nors ir labai brangiai tai kainuoja. Europos Sąjungos ekologinės nuostatos mums taip pat brangiai atsieina. Pagaminti bet kokią prekę dėl tų reikalavimų mums kainuoja brangiau negu Rytams arba Amerikai. Niekas daugiau nepalaiko Europos ekologinės politikos.

Mes remiame režimus, kuriems nerūpi nei demokratija, nei ekologija, nei kitos mūsų vertybės. Jeigu būtų kitaip, Europa neįsileistų 5 ar 7 kartus mažesnės savikainos prekių iš šalių, kur ta demokratija negerbiama. Tad kodėl mes juos remiame?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

- Esate euroskeptikas ar euroentuziastas?

- Aš esu entuziastas, nes manau, kad ES teisinė sistema geresnė.Valstybės, kurios susijungė, aišku, prarado dalį suvereniteto, bet žmogui dėl to atsivėrė naujų galimybių. Noriu, kad Lietuvoje įsigaliotų ES teisinė sistema.

- O Lisabonos sutartis?

- Ji tiesiog pakeitė buvusią Europos Konstituciją, kuri neįsigaliojo.

- Jūs už ją ar prieš?

- Ką reiškia prieš? Ji pas mus patvirtinta ir galioja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų