Marijampolės moksleivių kūrybos centre šiomis dienomis neramu: komisija tikrina jo veiklą, savivaldybės administracijos Švietimo skyrius skaičiuoja centro išlaidas ir pajamas, darbuotojai girdi gandų apie atleidimus ar net įstaigos uždarymą.
„Galiu pasakyti tiesiai, kad būrelius lankančių vaikų interesai nenukentės, - sakė meras Vidmantas Brazys, sukvietęs centro darbuotojus pokalbiui. – O darbuotojams teks pasispausti, kai kurių paslaugų gal ir atsisakyti. Žinome, kad biudžetas 2010 metais bus toks, kaip 2006 metais, todėl taupysime visi”.
Meras neslėpė, kad ne visi kūrybos centro darbuotojai buvo patenkinti ten nusistovėjusia tvarka, kai kurie jų dėl to skundėsi Seimo nariui Algiui Rimui, merui, centro veikla pasidomėti prašė ir būrelius lankančių vaikų tėvai. Todėl lapkričio pradžioje buvo sudaryta atitinkama komisija.
Ji nustatė Rimanto Juknevičiaus gatvėje įrengtose patalpose ir miesto Kultūros centre veikiančius būrelius esant nuostolingus. Komisijos vadovas mero patarėjas Vidas Pielikis sakė, kad būrelių grupės sudaromos į jas įtraukiant ne daugiau 12 vaikų, todėl grupių daug, visose vadovai turi valandų, pagal kurias skaičiuojami jų atlyginimai.
Pernai Moksleivių kūrybos centrui buvo skirta per 1 milijoną litų: 86 procentai - iš savivaldybės biudžeto, apie 3 procentai – iš moksleivio krepšelio, dar apie 10 procentų – įvairių programų įnašai. „Savivaldybės biudžetas kitąmet bus gerokai mažesnis. Kai mes pasiūlėme jums, kaip ir visoms biudžetinėms įstaigoms, svarstyti, kur ir kokias lėšas galima sutaupyti, centro direktorė Nijolė Pileckienė pasiėmė atostogas ir išvažiavo į užsienį, palikusi kolektyvą gyventi kaip išmano, - sakė meras. –Todėl pasiūlymus teikia sudaryta darbo grupė“.
Komisija, tikrinusi Moksleivių kūrybos centro veiklą, nustatė, kad iš veiklos R. Juknevičiaus gatvės patalpose centras gavo 15,9 tūkstančius litų pajamų, o patalpų išlaikymas kainavo 53,1 tūkstantį litų. „Vėtrungės“ stovykla pajūryje, į kurią važiuodavo Moksleivių kūrybos centrą lankantys vaikai, šiemet atnešė daugiau kaip keturis tūkstančius litų nuostolio.
Komisija tai pavadino neūkiškumu ir rekomendavo, kad minimalus vaikų skaičius būrelyje būtų 20, o ne 12, kaip iki šiol, iš Kultūros centro moksleivių kūrybos centrą iškelti į savivaldybei priklausantį Lietuvininkų gatvės pastatą, kuris turi atskirą įėjimą. Į tas pačias patalpas numatyta perkelti ir dalį būrelių iš R. Juknevičiaus gatvės pastato, ten paliekant orientavimosi sporto, turizmo ir gamtos pažinimo būrelius.
Moksleivių kūrybos centro chorą „Vyturėlis“, šokių grupę „Arabeska“ ir solinio dainavimo grupę numatyta perduoti Kultūros centrui, jame įsteigiant papildomų pareigybių su šiais kolektyvais dirbantiems žmonėms. Dar pasiūlyta nuo 2010 metų nutraukti stovyklavietės „Vėtrungė“ veiklą pajūryje. Komisija nustatė, kad šiemet joje ilsėjosi 146 mokytojai, o moksleivių buvo mažuma.
„Marijampolėje turime 4 sporto mokyklas, muzikos ir dailės mokyklas, - sakė V. Brazys. – Po pamokų vaikai dar lanko būrelius savo mokyklose.
Kitiems suteikiama teisė lankyti Moksleivių kūrybos centro užsiėmimus.
Kol buvo pinigų ir galėjome jų labai neskaičiuoti, į visa tai žiūrėjome daug paprasčiau. Dabar turime žinoti, kiek kam išleidžiame”.
Komisijos nariai sakė nesupratę, kuo skiriasi meninių technologijų ir meninių technologijų buityje, žvejų ir gamtotyros būreliai Komisija siūlo peržiūrėti, ar jie ir kiti panašia veikla užsiimantys negalėtų būti sujungti.
V. Brazys Moksleivių kūrybos centro darbuotojams sakė girdėjęs nusiskundimų, jog vadovai patys sumoka įnašus už vaikų užsiėmimus būreliuose, į juos įrašo tiek narių, kiek minimaliai reikia, o paskui gauna atlyginimą.
Liucija Burbienė