Sekdami sostinės kolegų pavyzdžiu, taupyti laiką ir pinigus pasiryžo ir uostamiesčio medikai. Kelionę pas ligonį jie vis dažniau iškeičia į konsultaciją telefonu, rašo dienraštis „Klaipėda“.
Prisišaukti padeda melas
Smarkus karščiavimas, gerklės skausmas ir silpnumas – nieko baisaus. “Pirmiausiai jums vertėtų nusiraminti”, – patarė medikė, telefonu išgirdusi prašymą atvykti į namus ir apžiūrėti gripo simptomų kamuojamą ligonį.
Jau po kelių skambučių į poliklinikas paaiškėjo, kad laimės tie, kurie sugebės įtikinamai kalbėti, o kartais ir meluoti.
Paprastas eksperimentas padėjo išsiaiškinti, kad daugiausiai šansų sulaukti gydytojo namuose turi kūdikiai ir suaugusieji, gyvenantys arčiau poliklinikos. Besirinkdami pas ką vykti į namus, o pas ką ne – gydytojai siekia sutaupyti laiko ir kuro. Todėl medikai neskuba mesti visų darbų ir lėkti pas ligonius. Pirmiausia jie seka paciento būklę telefonu. Jeigu išgėrus paskirtų vaistų po valandos ar dviejų nepagerėjo, o ligonis tvirtina, jog atvažiuoti pats nepajėgs, gydytojas išsirengia į kelionę.
Pasikliauja intuicija
Kol kas uostamiesčio poliklinikos tvarkosi kaip išmano. O šeimos gydytojai sprendžia, važiuoti pas ligonį į namus ar ne, pasikliaudami vien savo patirtimi ir intuicija.
Daugiau kaip tūkstantį pacientų turinti šeimos gydytoja Vidmantina Timinskienė sakė žinanti jų ligas, todėl nesusipratimų paprastai nebūna.
“Lankyti ligonius – mūsų pareiga, tačiau nereikėtų pamiršti, kad vietoj vieno vizito į namus, kabinete būtų galima apžiūrėti 4-5 ligonius”, – kalbėjo ji. Medikės įsitikinimu, reikalauti, kad karščiuojantį kūdikį mašinos neturintys tėvai vežtų į polikliniką, nežmoniška.
Nuo kito mėnesio Vilniuje medikai į namus važinės kur kas rečiau. Taip tikimasi ne tik sutaupyti laiko ir pinigų, bet ir sumažinti nepagrįstų iškvietimų skaičių. Šios problemos jau daugelį metų niekaip nepavyksta išspręsti ir klaipėdiečiams, , rašo dienraštis „Klaipėda“.