REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš per praėjusią parą nustatytų naujų mirties nuo Covid-19 atvejų vienas vyresnis nei 50-ies metų asmuo nepriklausė rizikos grupei nei pagal amžių, nei lėtines ligas. Specialistai gi įspėja dėl nerimą keliančios tendencijos – gruodį gerokai išaugo mirusių jaunesnių nei 60 m. amžiaus asmenų skaičius.

Iš per praėjusią parą nustatytų naujų mirties nuo Covid-19 atvejų vienas vyresnis nei 50-ies metų asmuo nepriklausė rizikos grupei nei pagal amžių, nei lėtines ligas. Specialistai gi įspėja dėl nerimą keliančios tendencijos – gruodį gerokai išaugo mirusių jaunesnių nei 60 m. amžiaus asmenų skaičius.

REKLAMA

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistė Justina Petravičienė, iš 4 jaunesnių nei 60 metų amžiaus asmenų vienas neturėjo ir lėtinių ligų.

„Per praėjusią parą iš gydymo įstaigų gavome informaciją apie 4 atvejus, kai mirę asmenys nepriklausė rizikos grupei pagal amžių, t. y. jaunesni nei 60 metų. Vienas iš jų, nebuvo nurodyta, kad būtų sirgęs kokių nors lėtinių susirgimų ligomis“, – sakė ji.

Auga jaunesnių mirčių skaičius

Komentuodama bendras tendencijas dėl mirštančiųjų amžiaus pašnekovė įvardijo nerimą keliančius ženklus.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei palyginame, kiek fiksavome mirčių pagal amžiaus grupę, kurie nepriklausė rizikai, tai iki lapkričio 1 d. buvo 12 atvejų, per lapkritį jų turėjome virš 30 ir, panašu, kad gruodis gerokai pralenks ir lapkritį ta prasme, kad fiksuojame vis daugiau tų žmonių mirčių, kurie yra jaunesni nei 60 metų. 

REKLAMA

Taip, dauguma jų turi kažkokių lėtinių susirgimų, tačiau jei įvertintų medikai, tikriausiai būtų galima sakyti, kad jei tie žmonės nebūtų susirgę Covid-19 liga, jie galbūt būtų nugyvenę labai gražų amžių. Nes ligos buvo tokioje stadijoje, kai žmonės dar tikrai galėtų gyventi“, – konstatavo J. Petravičienė. 

Suserga, kurie dar eina į darbą

Anot NVSC specialistė, šiuo metu daugiausiai užsikrečia tų žmonių, kurie dar yra aktyvus rinkos procese. 

„Skaičiuojame panašiai nuo 40 iki 60 metų, tai tie asmenys dabar serga daugiausiai, nes suprantam, kad ne visi gali nuotoliniu būdu dirbti dėl darbo specifikos. Tad jie dar lankosi, eina į darbus ir fizinis kontaktas su kitais žmonėmis vyksta, todėl tas sergamumas išlieka pakankamai aukštas. Taigi jei dabar kažkur dalyvaujame, su kažkuo kontaktuojame, turėtume būti labai atsargūs“, – aiškino ji.

REKLAMA
REKLAMA

Specialistė pažymėjo, kad šiandien vien Vilniaus apskrityje užregistruota daugiu nei 1000 naujų Covidd-19 atvejų. 

„Tai situacija yra labai sudėtinga, ypač Vilniaus regione“, – sakė J. Petravičienė.

Neramios prognozės

Specialistės nedžiugina ir artimiausių savaičių perspektyva.

„Labai neramu kažką prognozuoti. Kai pasižiūrime retrospektyviai  į tam tikrus laikotarpius ir galime pamatuoti, ką turėjome po lapkričio pirmos savaitės, po juodojo išpardavimų savaitgalio, po tam tikrų šventinių dienų, tai praėjusi savaitė ir savaitgalis buvo labai intensyvus dėl žmonių bandymo pasiruošti Kalėdoms.

Tik tai atrodo nelabai suprantama, jei šventes praleisime tik su šeima, klausimas, ką čia labai ruoštis. Tai labai sunku prognozuoti galimą kreivės plokštėjimą iš tų atvejų, kai kone visą savaitę kasdien fiksuojame po daugiau nei 3 tūkst. atvejų, net ir savaitgaliais“, – kalbėjo J. Petravičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, jei turima daug atvejų ir žmonės nesumažina kontaktų fiziniu būdu, tai reiškia, kad bus daug sąlyčių ir kažkuri dalis tų asmenų vis tiek susirgs:

„O tam, kad sumažintume atvejų skaičių, turime sumažinti kontaktavimą vieniems su kitais ir tik tada matysime tą sumažėjimą. Tai labai norisi viltis, kad žmonės per Kalėdas visgi to intensyviai nedarys.“

39 mirtys

Praėjusią parą patvirtinti 3181 nauji koronaviruso atvejai, nuo COVID-19 mirė 39 asmenys, jiems buvo nuo 40 iki 99 metų, rodo penktadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.

Daugiausia – 14 – mirusiųjų buvo nuo 80 iki 89 metų. Devyni nuo koronaviruso mirę žmonės priklausė 60–69 metų grupei, tiek pat jų priklausė ir 70–79 metų grupei.

REKLAMA

Trims mirusiesiems buvo nuo 90 iki 99-erių, taip pat dar trims – nuo 50-ies iki 59-erių. Vienas žmogus mirė, kuriam buvo nuo 40 iki 49 metų.

17 mirčių fiksuota Vilniaus, dešimt – Kauno, po tris – Panevėžio, Šiaulių ir Telšių, dvi – Alytaus ir viena – Marijampolės apskrityse. Per praėjusią parą mirė 20 moterų ir 19 vyrų.

Ligoninėse – 2468 COVID-19 pacientai

Taip pat per praėjusią parą pasveiko 1368 žmonės. Nuo pandemijos pradžios COVID-19 šalyje užsikrėtė 106 tūkst. 210 asmenų, 46 tūkst. 560 žmonių pasveiko.

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 972 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 490 užsikrėtusieji.

REKLAMA

Ligoninėse šiuo metu gydomi 2468 COVID-19 pacientai, 197 iš jų – reanimacijoje, deguonis reikalingas 1339 pacientams, 131 žmogui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Šiuo metu užimta kiek daugiau nei pusė ligoninių lovų: 8515 iš 16 tūkst. 585.

Iš 684 reanimacijos lovų užimta maždaug du trečdaliai – 400. Iš 637 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 252, iš 6356 lovų su deguonimi užimta 2300.

Nuo gruodžio 16-osios, trečiadienio, Lietuvoje įsigalioja pratęstas griežtesnis karantinas. Jo metu ribojamas gyventojų judėjimas, prekybos vietų veikla, paslaugų teikimas, o ugdymas mokyklose vykdomas tik nuotoliniu būdu.

Vyriausybė pratęsė karantiną iki sausio 31 dienos 24 val.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų