REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje rekordišku tempu plintant koronavirusui ir stipriai išaugus eilėms į testavimo punktus, gyventojai ėmė dėl COVID-19 tirtis namie. Iš vaistinių ir parduotuvių lentynų šluojami greitieji antigeno testai. Prekybininkai spėja, kad prie to prisidėjo išaugęs sergamumas, be to, didėjantis žmonių sąmoningumas ir noras testuotis namie.

Lietuvoje rekordišku tempu plintant koronavirusui ir stipriai išaugus eilėms į testavimo punktus, gyventojai ėmė dėl COVID-19 tirtis namie. Iš vaistinių ir parduotuvių lentynų šluojami greitieji antigeno testai. Prekybininkai spėja, kad prie to prisidėjo išaugęs sergamumas, be to, didėjantis žmonių sąmoningumas ir noras testuotis namie.

REKLAMA

Pastarosiomis dienomis užsikrėtimų kreivei pakylant iki dar neregėtų aukštumų, gyventojai ėmė aktyviau testuotis namie.

Prekybos vietose šios prekės paklausa išaugo kelis kartus.

Vaistinės spėja, kad testų paklausa šoktelėjo dėl užsikrėtimų

„Camelia“ komunikacijos projektų vadovė Žiedūnė Juškytė pastebi, kad greitųjų antigenų testų paklausa šiuo metu yra labai didelė. Tinklo atstovė pasakoja, kad testų poreikis išaugo nuo pat švenčių.

„Nuo praėjusios savaitės pradžios poreikis kai kuriomis dienomis net padvigubėjo nei, tarkime, sausio mėnesio pirmomis dienomis“, – tv3.lt komentuoja Ž. Juškytė.

REKLAMA
REKLAMA

„Eurovaistinės“ komunikacijos turinio vadovė Laura Čiginskaitė sako, kad klientų, įsigyjančių greituosius antigeno testus, nuosekliai daugėja jau kurį laiką.

REKLAMA

„Per praėjusį savaitgalį įsigyta 1,75 karto daugiau greitųjų testų lyginant su analogiškomis praėjusios savaitės dienomis. Mūsų tinklo vaistinėse galima įsigyti testų atliekamų imant mėginį iš seilių arba iš nosies, pastebime, kad susidomėjimas abiejų tipų testais yra panašus“, – tv3.lt sako L. Čiginskaitė.

„Gintarinės vaistinės“ rinkodaros vadovė Irena Tėvelienė skaičiuoja, kad palyginus trečią sausio savaitę su pirmąja, pastebimi daugiau kaip 40 proc. didesni testų pardavimai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Eurovaistinės“ vaistininkų, dalis klientų greituosius testus atlieka prevenciškai arba prieš registruodamiesi PGR tyrimui. Dar kiti klientai įsigyja testus, kad juos turėtų namų vaistinėlėje, jei jų prireiktų.

„Manome, kad testus dar daugiau perka dėl šiuo metu esančio didelio sergamumo COVID-19 ir kitomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis“, – svarsto „Camelia“ atstovė Ž. Juškytė.

Vaistinių atstovai primena, kad greitieji testai neužtikrina tokio aukšto tikslumo kaip PGR testai, tad rekomenduojama atlikti PGR tyrimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Po kontakto su užsikrėtusiu COVID-19 asmeniu ar tiesiog kilus rimtam įtarimui dėl galimo užsikrėtimo, būtina registruotis profesionaliam PGR testui ir izoliuotis iki šio tyrimo rezultatų gavimo.

Siekiant užkirsti kelią pandemijos plitimui, rekomenduojame klientams vengti nebūtinų kontaktų, masinio susibūrimo vietų. Ne mažiau svarbu yra laikytis higienos, tinkamai dėvėti respiratorius ir medicinines kaukes ten, kur jos privalomos“, – teigia „Gintarinės vaistinės“ atstovė I. Tėvelienė.„Camelia“ vaistinėse testų kainos prasideda nuo kiek daugiau nei 4 eurų. „Eurovaistinėje“ testai kainuoja 5,99–6,99 euro. „Gintarinėje vaistinėje“ greitasis antigeno testas iš nosies kainuoja 3,99 euro.

REKLAMA

Testų paklausa parduotuvėse išaugo keliais kartais

Panašios tendencijos matyti ir parduotuvėse. „Rimi“ atstovė Gabrielė Šerėnaitė sako, kad greitųjų testų pardavimai auga jau nuo gruodžio.

„Tai galimai susiję su šventiniu, žiemos atostogų laikotarpiu, kuomet žmonės daugiau tikrinosi, nes dažniau susitiko vieni su kitais“, – tv3.lt komentuoja G. Šerėnaitė.

„Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė pastebi, kad greitasis antigenų testas yra vienas iš pirmųjų žingsnių, kurį galima atlikti kilus įtarimui dėl galimo užsikrėtimo.

REKLAMA

„Nuo metų pradžios greitųjų antigenų testų pardavimai mūsų prekybos tinkle tendencingai auga – sausį pardavimai jau daugiau nei 60 proc. didesni, palyginti su gruodžiu. O praėjusią savaitę jie buvo beveik dvigubai didesni nei pirmomis naujų metų savaitėmis“, – tv3.lt komentuoja E. Dapkienė.

„Iki“ atstovė Vaida Budrienė pastebi, kad vien per pirmąsias dvi sausio savaites greitųjų antigeno testų buvo parduota 143 proc. daugiau nei per tokį pat gruodžio laikotarpį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Iki“ tinklo parduotuvėse prekiaujama „Singclean IVD“ COVID-19 antigenų nustatymo seilėse testo rinkiniais, kurie yra patikimi bei saugūs. Šių testų rezultatas paaiškėja vos po 10–15 minučių. Jį atliekant svarbu visos informaciniame lapelyje ar ant pakuotės nurodytos instrukcijos“, – nurodoma pranešime žiniasklaidai.

Vieno testo kaina „Maximoje“ yra 2,99 euro. „Rimi“ parduotuvėse testas kainuoja 5,49 euro. „Iki“ parduotuvių lentynose testą nusipirkti galėtumėte už 3,99 euro.

REKLAMA

Greitieji testai – prevencinė priemonė

Nusipirkti galima dviejų rūšių greituosius antigeno testus – atliekamus iš seilių arba iš nosies.

Portalas tv3.lt. jau yra patekęs informaciją apie tai, kaip reikėtų atlikti greitąjį COVID-19 antigeno testą, kad jo rezultatas būtų tikslus. Prieš darant testą reikėtų perskaityti instrukciją ir testą atlikti taip, kaip nurodyta informaciniame lapelyje. 

Plačiau apie tai, kaip atlikti greituosius COVID-19 testus galite paskaityti tv3.lt publikuotame tekste.

REKLAMA

Portalas tv3.lt taip pat jau yra aprašęs, kaip reikėtų elgtis, jei jūsų greitasis antigeno testas yra teigiamas. Remiantis reikalavimais ir specialistų rekomendacijomis, gavus teigiamą greitojo testo rezultatą, reikėtų iš karto izoliuotis ir užsiregistruoti PGR tyrimui. Izoliuotis po teigiamo greitojo testo reikėtų iki tol, kol gausite neigiamą PGR tyrimo rezultatą.

Plačiau apie tai, ką daryti, jei gavote teigiamą testo rezultatą, galite paskaityti tv3.lt tekste.

Remiantis Lietuvos sveikatos apsaugos rekomendacijomis, didelį sąlytį su sergančiuoju turėjusiems žmonėms rekomenduojama greitąjį antigeno testą atlikti tris kartus: iš karto sužinojus apie turėtą kontaktą, po 48–72 valandų ir dar kartą po 48 valandų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų