Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį valdančioji dauguma ir opozicija kartu išklausė prezidento Gitano Nausėdos metinį pranešimą, o po jo vėl pasuko skirtingomis kryptimis. Taip tęsiasi praėjusią savaitę prasidėjęs opozicijos protestas, kurio metu jos atstovai nedalyvauja Seimo plenariniuose ir komitetų posėdžiuose. Kiek tęsis chaosas Seime ir prie ko jis gali privesti?

Ketvirtadienį valdančioji dauguma ir opozicija kartu išklausė prezidento Gitano Nausėdos metinį pranešimą, o po jo vėl pasuko skirtingomis kryptimis. Taip tęsiasi praėjusią savaitę prasidėjęs opozicijos protestas, kurio metu jos atstovai nedalyvauja Seimo plenariniuose ir komitetų posėdžiuose. Kiek tęsis chaosas Seime ir prie ko jis gali privesti?

REKLAMA

Tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ aptarė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūne Radvilė Morkūnaite-Mikulėniene ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovas Aurelijumi Veryga.

Mažiau barasi, daugiau kalbasi

„Šį tą pavyko pasiekti. Manau, kad mes pradėjome klausytis vienas kito, ne tik bartis. Gerai, kad yra suformuota dialogo grupė, kur galim susėsti ir apsitarti, kaip mes norime kartu dirbti, o aš manau, kad reikia kartu dirbti, ir kokie klausimai yra svarbūs“, – laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA

Valstiečių atstovo teigimu, kiekviena opozicijos frakcija turi savo atskirų skaudulių, nėra vieno dalyko, dėl kurio opozicinės frakcijos susivienijo į vykstantį protestą.

„Buvo tokie dalykai, kurie buvo kaip paskutinis lašas. Manau, kad tai, kad mes šnekamės, dėliojamės, ieškome sprendimų, yra visai neblogai“, – teigė A. Veryga.

Buldozerio nėra, nes dauguma per trapi

„Matote, kaip įdomiai gaunasi, negalvojau, kad mes labai baramės“, – į kolegos pasakymą reagavo R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

TS-LKD seniūnė atmeta opozicijos priekaištus, kad valdančioji dauguma savo sprendimus stumia buldozeriu.

„Negalėčiau iki galo pritarti tam faktui, nes ta mūsų dauguma tikrai labai trapi. Buldozeriu pavadinti gal nelabai išeina“, – šyptelėjo parlamentarė.

„Taip, mes galėtume sprendimus priimti trapia dauguma, bet aš norėčiau, kad mes visi bendrai diskutuotume salėje, ne už jos ribų“, – pridūrė ji.

REKLAMA
REKLAMA

 

Sako, kad valstiečiai buvo naivesni

„Kartais užtenka ir piršto, kad akį išdurti. Nereikia buldozerio. Tokių dalykų, kurie yra subtilūs, meistrų, kurie tikrai įvaldę Seimo statutą, procedūras, turi kolegos. Meistrų, kurie, tiesą sakant, ir persistengė šį kartą.

<...> [Praėjusią kadenciją] matyt mažiau buvome patyrę, gal buvome naivesni. <...> Čia matome, kad žmonės šaltai kai kuriuos dalykus prasukinėja. Tas dažnu atveju išveda žmones iš kantrybės. Besišypsant gali daug įvairių dalykų pridaryti, labai taikliai, subtiliai“, – praėjusios ir šios kadencijos daugumos „buldozerius“ lygino A. Veryga.

Pasak jo, rinkėjai visų politikų gudravimų nemato, o parlamentarai dėl tokių žaidimų įsiskaudina ir pyksta.

„Jaučiasi, kad nėra to geranoriškumo“, – teigė A. Veryga.

Kol socialdemokratai juokiasi, Veryga pasiruošęs premjero postui

Visgi ir pačios opozicijos vienybė protesto akivaizdoje gali kelti klausimų. Štai trečiadienį, kai dauguma opozicijos narių boikotavo komitetų posėdžius, Darbo partijos atstovas Vytautas Gapšys dalyvavo Biudžeto ir finansų komiteto posėdyje, o jo dalyvavimas ir leido šiam posėdžiui įvykti.

REKLAMA
REKLAMA

Valstiečių frakcijos seniūnei Aušrinei Norkienei pasakius, kad opozicija pasiruošusi perimti valdžią, o premjeru galėtų tapti A. Veryga, į tai skeptiškai sureagavo socialdemokratai.

„Opozicijos vardu Ramūno Karbauskio valstiečiai skelbia keistus dalykus. Jokių naujų koalicijų ar premjerų kandidatūrų niekas nesvarsto, išskyrus pačius valstiečius. Rinkėjų valia šiai Seimo kadencijai yra visiškai aiški.

Mūsų, kaip opozicijos, užduotys ir atsakomybės – irgi. Šiandien siekiame stabdyti prastus valdžios sprendimus, reikalaujame sutelkti dėmesį į degančių problemų sprendimą. Jokių naujų koalicijų opozicija šiandien neformuoja. Valstiečių kandidatai nėra opozicijos kandidatai“, – komentavo socialdemokratų frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas.

„Valstiečiai nusprendė, kad jie jau yra daugumoje ir, kad jie jau turi premjerą. Palikime tai, pasijuokime ir tiek. Manau, kad jie vis dar negali užmiršti, kad jie jau pusantrų metų nėra valdžioje“, – „Žinių radijui“ teigė socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA

„Negirdėjau, kuo [Vilija Blinkevičiūtė] pasijuokė. Čia gal perdėtai tas klausimas svarbus pasidarė“, – komentavo A. Veryga.

Visgi jis patvirtino, kad parlamentarams išsakius pasitikėjimą, sutiktų užimti premjero postą.

„Aš ir ministru negaliu pasakyti, kad buvau pasiruošęs būti, nes tokios ministrų mokyklos nėra, kurią gali baigti. Turėjau sunkių ir rimtų patyrimų buvęs praėjusius ketverius metus ministro pozicijoje. Manau, kad šio to išmokau politikoje“, – tvirtino A. Veryga.

Kalbėdamas apie opozicijos vienybę, valstiečių atstovas pabrėžė, kad dėl Seimo pirmininkei įteiktų reikalavimų susitarė visos protestuojančios opozicijos frakcijos. 

A. Veryga teigė, kad pirmadienį vėl renkasi dialogo grupė ir tuomet turėtų paaiškėti, ar valdantieji su opozicija pasieks susitarimą ir grįš dirbti į vieną posėdžių salę, ar protestas tęsis.

Tai tik dalis pokalbio su R. Morkūnaite-Mikulėniene ir A. Veryga laidoje „Dienos pjūvis“. Visą laida galite peržiūrėti vaizdo įraše, kurį rasite teksto pradžioje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų