Veryga neigia sklindančius „planus“ dėl karantino švelninimo Papildyta 15.30 val.

Vyriausybė kitą savaitę ruošiasi skelbti preliminarų keturių dalių planą, kuriame numatoma, kaip palaipsniui gali būti švelninami karantino ribojimai. Tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina visuomenę netikėti internete plintančiu esą Vyriausybės planu, kaip bus švelninamas karantinas.

„Dėl to, kas yra dalinamasi viešojoje erdvėje, kviesčiau nesusigundyti ta medžiaga ir neužkibti ant kabliuko. Tai yra viso labo preliminarūs siūlymai, kaip galėtų būti. Bet jie tikrai nėra priimti. Dėl dalies tų siūlymų nesutinka epidemiologai, infektologai.

Logika, kas pirmiausia galėtų būti atlaisvinta, tai tokios sritys, kur nesusikurtų galimybė žmonėms būriuotis, susirinkti į dideles grupes, kad nebūtų ilgo asmens kontakto, nesant galimybės išlaikyti dviejų metrų distanciją. Puikiai turbūt suprantate, kad kirpyklos nepatenka į tokios mažos rizikos kategoriją“, – žurnalistams penktadienį kalbėjo A. Veryga.

Pasak ministro, karantino švelninimą ketinama daryti palaipsniui, tai šiuo metu yra derinama su verslo bendruomene.

„Atlaisvinus vieną kažkurią sritį, dvi savaites situacija būtų stebima, žiūrima, ar nesikeičia susirgusiųjų skaičius, tiriama, ar nedidėja atvejų skaičius, tiriant tais pačiais testais. Tik pamačius, kad situacija neblogėja, būtų apsisprendžiama dėl kitokių palengvinimų ar atlaisvinimų“, – patikino A. Veryga.

Portalas Delfi penktadienį išplatino lentelę, kurioje esą pateikiamas Vyriausybės planas, kaip bus švelninamas karantinas. Teigiama, kad šia lentele internete dalinasi įvairių profesijų atstovai.

Nuo parduotuvių iki masinių renginių

Kaip interviu BNS teigė premjeras Saulius Skvernelis, kitą trečiadienį Vyriausybės posėdyje gali būti paskelbta apie dalinį atlaisvinimą prekybos ir paslaugų sektoriuje. Tiesa pasak premjero, visos priemonės bus taikomos įvertinant viruso paplitimą ir esant reikalui bus koreguojamos.

Pirmasis etapas apimtų ne maisto prekių parduotuves ir buitinių ir remonto paslaugų tiekėjus, kurie turi atskirą įėjimą iš lauko. Taip pat – grožio paslaugos, kur įmanoma užtikrinti visišką asmens apsaugos priemonių naudojimą.

REKLAMA

Antrasis etapas apimtų lauko kavines, restoranus, sporto, sveikatinimo paslaugas, taip pat – ne pirmo būtinumo sveikatos paslaugas, pavyzdžiui, planines procedūras ar sveikatinimo paslaugas.

Trečiasis – vaikų darželius ir mokyklas, o tolimoje ateityje svarstomas ir masinių renginių ribojimų švelninimas.

„Tas preliminarias datas mes bandysime padėlioti, bet jos tikrai bus labai preliminarios ir reiškiančios, kad taip – mes turime tokį tikslą, bet jeigu situacija keisis arba negerės, arba matysime, kad yra rizikos, tos datos tiesiog persikels. Patį planą, aš tikiuosi, kad mes trečiadienį jau galėtume preliminarų pateikti dėl to grįžimo į socialinį gyvenimą“, – interviu BNS sakė S. Skvernelis.

Prie darbo grįžtų ne tik kavinės

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus portalui tv3.lt anksčiau sakė palaikantis Vyriausybės planus švelninti karantiną verslui, bet taip pat pabrėžę, kad būtina rasti ribą, kaip užtikrinti žmonių sveikatą ir ūkinę veiklą.

„Apklausėme savo narius, šakines verslo asociacijas, tai daugelis nori dirbti. Ir odontologai yra įsivertinę savo galimybes ir mano, kad jie galėtų riboti pacientų srautą ir naudoti privalomas apsaugos priemones, ir galėtų užtikrinti saugią savo veiklą. Privačios medicinos įmonės norėtų atnaujinti paslaugas.

Automobilių salonai irgi mano, kad galėtų dirbti, priimti klientus iš anksto susitarę, kad nebūtų sankaupos žmonių. Taip pat mažmeninė prekyba, ta dalis, kuri sustabdyta, tai namų, ūkio buitinės prekės, sodo reikmenys ir kiti dalykai. Kas šiandien labai aktualu, tai prekyba lauko augalais, nes yra augalų sodinimo metas ir prekyba vyksta lauke, tai iš tikrųjų galima laikytis dviejų metrų atstumo“, – vardino V. Sutkus.

Jo teigimu, savo veiklą taip pat galėtų atnaujinti tos viešojo maitinimo įstaigos, kur įmanoma užtikrinti dviejų metrų atstumą tarp klientų, taip pat – sporto klubai ir įmonės.

REKLAMA

„Turime dabar jau šiltus orus, tai galima kai kurią veiklą leisti, pavyzdžiui, laiko tenisas, golfas, bėgimo treniruotės, kur yra išlaikomas atstumas tarp žmonių“, – svarstė V. Sutkus.

Siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą, Lietuvoje karantinas įvestas kovo 16 dieną. Jo metu uždarytos mokyklos, darželiai ir universitetai, draudžiama daugumos parduotuvių, kavinių veikla.

Karantinas pratęstas iki balandžio 27 dienos 24 val.


Rašyti komentarą...
R
Rinkėjas
2020-04-10 15:42:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ponai oligarchai, prasidėjus rinkiminei agitacijai karantinas juo tolyn juo labiau virsta politiniu anekdotu, o ne rimta priemone.
Atsakyti
-5

A
As
2020-04-10 15:49:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesupratau logikos mokyklose ir vaiku darzeliuose nera susiburimu o jau masiniuose renginiuose oho kokie susiburimai
As manau kad kaip tik masiniuose renginiuose gai islaikyt atstuma devet kaukes o mpkyklos ziauru nebus atstumu nei kaukiu o ir vaiku mastymas....o darzeliuose kiek grupese vaiku o etiketas ciaudejimo kosejimo ,oveda visokius snargliuotus ir sergancius ....uzuojauta ten dirbantiems gal jau ligoninej geriau dirbt ten bent kaukes apranga o cia?????
Atsakyti
-2

R
Redas
2020-04-10 16:14:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Švelninti karantino sąlygas kai yra ištirta tik 36051 žmonės iš 2794000 gyventojų??? Klounai jus rusiška rulete seime su verslinkais pažaiskit geriau.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų