„Nuotaika yra ne ta, kuri yra viešai komunikuojama“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė A. Anušauskas, komentuodamas tarptautinėje erdvėje surezonavusius itin pesimistiškus kolegos G. Landsbergio pareiškimus.
„Miuncheno saugumo konferencijoje nedaromi sprendimai, ten apsidalijama nuomonėmis. Aš grįžau ne tik iš Miuncheno, bet iš Briuselio, kur buvo Ukrainos ir NATO taryba gynybos ministrų lygiu, buvo Ramšteino formatas (...) ir NATO gynybos ministrų susitikimas“, – pridūrė jis.
Lietuva aktyviai teikia pagalbą Ukrainai
Nepaisant G. Landsbergio nuogąstavimų dėl stringančios Vakarų paramos Kyjivui, A. Anušauskas pažymėjo, kad yra daugiau kaip dešimt valstybių koalicijų, telkiančių pagalbą Ukrainai. Į tokius formatus, anot jo, aktyviai įsitraukia ir Lietuva – pavyzdžiui, vadovaudama Ukrainos išminavimo pajėgumų koalicijai.
„Šalys, vis dėlto, mėgina telktis, ieško būdų (padėti Ukrainai – ELTA), viena po kitos kuriasi koalicijos Ukrainai remti“, – dėstė jis.
Todėl, vertindamas valstybių priimamus sprendimus, politikas ragina didesnė dėmesį skirti realiems darbams, o ne emocijoms ir nuotaikoms.
„Galima, aišku, akcentuotis į nuotaikas. Aš, vis dėlto, akcentus daryčiau į realius darbus, kurie vyksta. Norėtųsi greičiau, daugiau, bet jie bet kokiu atveju vyksta“, – apibendrino jis.
Po praėjusią savaitę vykusios Miuncheno saugumo konferencijos, ministras G. Landsbergis dalijosi niūromis nuotaikomis. Anot jo, saugumo situacija yra itin prasta, tad Vakarai privalo veikti jau dabar ir suteikti deramą paramą Ukrainai. Be to, pažymėjo šalies diplomatijos vadovas, sąjungininkės turi suskubti stiprinti ir savo pasirengimą atremti kylančius pavojus.
„Miuncheno saugumo konferencijos metu manęs paklausė, kodėl esu toks niūrus. Na, kažkas turi pasakyti, kaip yra iš tikrųjų. Tad štai: situacija prasta“, – sekmadienį socialiniame tinkle „X“ rašė G. Landsbergis.
„Strategiškai turėtų būti siekiama pakeisti Putino skaičiavimus. Suardyti lauką. Žinau, kad tai nėra paprasta, bet geriau pripažinti klaidas ir brėžti naują kelią pirmyn, o ne tuščiai save sveikinti. Tad, taip – grįžtu iš Miuncheno šiek kiek niūrus“, – apibendrino jis.
Miuncheno saugumo konferencija šiemet surengta jau jubiliejinį, 60-ąjį kartą. Kasmet organizuojamo renginio metu politiniai lyderiai, akademinio pasaulio ir verslo atstovai susirenka aptarti globalius saugumo iššūkius ir būdus juos įveikti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!