REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pandemijos metu bankų padaliniuose teikiamos tik būtiniausios paslaugos, kurių negalima suteikti nuotolinių būdu. Nors vykstant konsultacijoms telefonu ar vaizdo skambučiais, klientų srautas turėtų būti sumažėjęs, žmonės piktinasi, kad registracija apsilankymui banke tampa tikru iššūkiu

Pandemijos metu bankų padaliniuose teikiamos tik būtiniausios paslaugos, kurių negalima suteikti nuotolinių būdu. Nors vykstant konsultacijoms telefonu ar vaizdo skambučiais, klientų srautas turėtų būti sumažėjęs, žmonės piktinasi, kad registracija apsilankymui banke tampa tikru iššūkiu

REKLAMA

Į tv3.lt portalą kreipėsi verslininkė, kuri apsilankymo banke jau laukia beveik mėnesį. Sugedus moters telefonui, ji nebegali prisijungti prie elektroninės bankininkystės, nes „Smart-ID“ paskyra susieta su senuoju įrenginiu, o naują galima susikurti tik atvykus į banko padalinį. Paskambinusi į banko skyrių, moteris išgirdo, kad artimiausia vieta apsilankymui – tik mėnesio pabaigoje.

„Man sustojo visi verslo reikalai. Negaliu tvarkyti finansų ar prisijungti prie sistemų, kuriose reikia elektroninio patvirtinimo, pvz.,„Sodros". Girdėjau, kad kiti žmonės negali daryti pavedimų, kai kuriems jau grasina antstoliai.

REKLAMA
REKLAMA

Nežinau, ar bankas „prisidengia“ karantinu, ar sumažino darbuotojų skaičių ir nespėja, bet kodėl anksčiau tokių problemų nebuvo?“, – stebisi Vilma.

REKLAMA

Pataria naudoti ne tik „Smart-ID“

„Luminor“ banko komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė sako, kad klientams, kurie elektroninės bankininkystės platformoje tvarko ne tik asmeninius, bet ir verslo finansus, specialistai pataria turėti bent du skirtingus autentifikavimo įrankius.

„Luminor“ elektroninės bankininkystės platformoje galima pasirinkti 4 autentifikavimo būdus: mobilųjį parašą, elektroninį parašą, „Smart-ID“ ir kodų generatorių. 

„Jei banko klientė būtų turėjusi dar bent vieną alternatyvų autentifikavimo įrankį, ji būtų galėjusi problemą spręsti dviem būdais – naudotis kitu įrankiu prisijungti prie bankinės platformos arba naudotis kitu įrankiu registruojant „Smart-ID“ elektroniniu būdu. 

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad negalėjimas prisijungti prie savo sąskaitos jos niekaip nepaveikia, tad lėšos ją pasiekia įprastu būdu“, –  teigia I. Baltrušaitienė.

Siūlo kelis variantus

„Smart-ID“ galima užregistruoti elektroniniu būdu, naudojant kodų generatorių arba mob. parašą, el. parašą. Jei „Smart-ID“ paskyra registruojama naudojant kodų generatorių, bus sukurtas saugus parašas, kuris gali būti naudojamas „Luminor“ ar kitų „Smart-ID“ sprendimą palaikančių bankų interneto banke arba mobiliajame banke.

Jei „Smart-ID“ paskyra yra registruojama naudojant mob. parašą arba el. parašą, bus sukurtas pažangus elektroninis parašas su kvalifikuotu sertifikatu ir gali būti naudojamas bet kokioms „Smart-ID“ sprendimą palaikančioms el. paslaugoms“, – pasakoja I. Baltrušaitienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistė atkreipia dėmesį, kad „Smart-ID“ yra siejamas su konkrečiu įrenginiu, o, mob. parašas – su telefone esančiam SIM kortele, kuri veikia ir kitame įrenginyje.

Nepavyksta prisiskambinti

„Luminor“ klientė Vilma piktinasi, kad pagalbos nesulaukia ir paskambinusi trumpuoju informacijos numeriu.

„Jie pasako konsultuokitės mūsų trumpuoju numeriu. Tačiau kiek kartų skambinau, tiesiog atklausydavau „dainelę“ ir pasirinkus registraciją, atsakiklis pranešdavo, kad visi konsultantai užimti ir išjungdavo. Atrodo laukčiau, kaip kituose bankuose, kad ir tas 5 minutes, kol sujungs, o čia išjungia. Ir dar tas skambutis yra mokamas“, – akcentuoja moteris.

REKLAMA

Banko atstovė I. Baltrušaitienė teigia, kad už skambučių apmokestinimą atsakingas mobiliojo ryšio operatorius, o ne bankas.

„Skambinant trumpuoju numeriu apmokestinimas priklauso nuo operatoriaus. Tačiau galima skambinti ir ilguoju numeriu, tuomet jokio papildomo apmokestinimo nėra. Primename, kad pasiekti banką galima ir kreipiantis per „Luminor“ banko „Facebook“ paskyrą“, – sako I. Baltrušaitienė.  

Atsiprašo už nepatogumus

Verslininkė Vilma pasakoja, kad problemą norėjo išspręsti kuo skubiau, todėl nelaukė paskirtos datos ir nuvyko į banko padalinį. Jai buvo pasiūlyta sėdėti ir laukti, kol konsultantai bus laisvi ir galės priimti.

REKLAMA

„Buvo atėję gal 4–5 tokie žmonės kaip aš, kuriems irgi „dega“ reikalai. Atėjau su mažu vaiku, o man pasiūlė laukti neaišku kiek, be jokių garantijų, kol galbūt neateis užsiregistravęs klientas ir atsiras laisva vieta. Ir dar visus laukiančius susodino vienoje patalpoje. Kažkoks cirkas“, – piktinasi verslininkė.

„Luminor“ banko atstovė I. Baltrušaitienė teigia, kad pandemijos metu bankas griežtai laikosi saugumo taisyklių ir imasi visų priemonių, kad skyriuose būtų ribotas skaičius žmonių. Dėl šios priežasties būtina išankstinė registracija banko padaliniuose.

Banko atstovės teigimu, konkretus laikas taip pat paskiriamas, kad klientui nereiktų laukti eilėje, o banko darbuotojas iš anksto įsigilintų į kliento problemą ir tinkamai pasiruoštų pokalbiui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Suprantu, kad tokie paaiškinimai yra menka paguoda žmogui, kuris savo kailiu patyrė nepatogumų. Mes puikiai žinome, kad dėl šią vasarą baigiamo buvusių „Nordea“ banko klientų perkėlimo yra gerokai išaugęs besidominčių ir skambinančių skaičius.

Atsiprašome visų, kuriems sunku prisiskambinti ir laiku gauti reikalingą pagalbą“, – komentuoja I. Baltrušaitienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų